Tesisatçım

Banyo Tıkanıklığı Açma

Banyolar sık kullanım alanına sahip olması sebebi ile birçok farklı sebebe bağlı olarak tıkanma sorunu yaşanabilir. Banyo tıkanıklığının açılması işlemlerinde ise farklı yöntemleri deneyerek çözüme ulaşılmasının yanı sıra bu süzgeç ve alt kısım için geçerli olur. İlerleyen giderlerde ise kimyasalları denemek çoğu zaman kesin bir sonuca ulaşılmasında etkin rol oynamaz.

Tıkanan banyo gideri suyun ilerlememesinden ya da oldukça yavaş ilerlemesi ile anlaşılır. Sadece küvet değil aynı zamanda.

Banyo Giderleri Neden Tıkanır?

Banyolar sık kullanılan yerler olmak ile beraber özellikle geniş ailelerde kullanım arttıkça tıkanma sorunu ile karşılaşılması da muhtemel olarak artış gösterir.  Tıkanıklığa sebep olan durumlardan birisi de gliserindir. Gliserin mutfak yağlarından daha etkin olmak ile donması sonrasında saç telleri ile de karışarak zor bir durum ile karşılaşılmasına sebep olabilir.

Küvet, duşakabin ve banyo içinde yer alan lavabo tıkanıklıklarında evinizde bazı yöntemleri deneyerek çözüm bulabilirsiniz. Fakat tıkanıklığın giderilmesi aşamasında gerçekleştireceğiniz uygulamada yanlış bir seçim yapmanız sıkıntı yaratarak daha büyük soruna sebep olabilir. Banyo tıkanıklığı sorunu için konusunda uzman ve deneyimli olan firmamız ekibinden destek alabilirsiniz. Böylelikle kısa sürede çözüme kavuşarak oluşan tıkanıklığın neden olduğunu durumları da öğrenebilirsiniz.

 

Tıkalı Banyo Giderini Açma Yöntemleri Nelerdir?

Gideriniz tıkalı olduğunda su yavaş ilerler ya da hiç ilerlemez. Son derece sıkıntı yaratan bu durum banyo alanının kullanımına da izin vermez.

Gider tıkanıklığı açma yöntemlerinde birçok kişi farklı uygulamalara yer verir. Vakumlama işlemlerinin yanı sıra kimyasal kullanımları da bu yöntemler arasında yer alıyor. Lavabo açıcı kullanımı ise en çok karşılaştığımız uygulamalar arasında yer alıyor.

Lavabo açıcı nasıl kullanılır sorusunun yanıtında bu da açıcının gidere dökülmesi sonrasında sıcak suyun azar azar alana dökülmesidir. Fakat kimyasal karışımına sebep olabilir. Bu sebep ile gerçekleştirilmesi önerilmez.

Tıkanıklığın sebebi bilinmeden yapılacak olan bu uygulamalar faydadan çok zarara neden olabilmektedir. Pimaş borularında yaşanan sızıntı ya da çatlakların oluşması ve buna benzer durumların oluşması ise daha büyük bir tesisat sorunu ile karşılaşılmasına sebep olur.

Bu gibi daha büyük sıkıntıların gider tıkanıklığı sonrasında yaşanmaması için uzman ekibimizden destek alarak sorunun çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Duşa Kabin Gider Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Duşkabinlerde gider tıkanıklığında ilk akla gelen gliserin atıklarının sebep olduğu sorundur. Sabun ve benzeri atıkların katılaşarak gider borusunda donması sonrasında karşılaşılan bu tıkanıklık ile karşılaşıldığında sıcak suyun gidere dökülmesi sorunun çözümünü sunabilmektedir. Sıcak su gliserin çözeltisini eriterek sonrasında giderin açılmasına destek olur.

Duşakabin gider tıkanıklığında tel ile açma ya da kimyasal kullanımlarına yer verilebilmektedir. Fakat özellikle kimyasal kullanımı insan sağlığına son derece zararlı olduğu için tavsiye edilmez. Tıkanıklığın kimyasal ile açılamaması sonrasında banyo içine ağır gazlar dolabilir. Bu sebep ile sıcak su uygulaması sonrasından açılmayan duşa kabin gideriniz için uzman desteğini talep etmeniz tavsiye edilir. Firmamız konusunda uzman ve deneyimli ekip ile kısa sürede sorun çözümü için size dönüş yapacaktır.

Küvet Banyo Tıkanıklığını Açma Yöntemleri Nelerdir?

Banyo giderleri tıkanıklığın yaşandığı yerler arasında küvetlerde yer alıyor. Duşakabin tıkanıklığı ile benzer olan sebeplere bağlı olarak yaşanan durumda aynı yöntemler uygulanabilir. Küvet, duşakabin gibi alanlara yemek atıklarının bulunduğu suyun boşaltılması da tıkanıklığa sebep olan durumlar arasında yer alıyor. Özellikle gider süzgecinin olmaması ya da süzgecin deliklerinin çok geniş olması durumunda tıkanıklık kısa sürede görülebilmekte. Sıcak su uygulamasının yanı sıra vakum uygulama yöntemini de banyo küvetinizde gerçekleştirebilirsiniz. Bu çözüm yöntemlerinin işe yaramaması durumunda ise uzman ekibimizi arayarak destek talep edebilirsiniz.

Lavabo Gider Tıkanıklığı Nasıl Giderilir?

Lavabo giderleri de banyo da sıklıkla tıkanabilen alanlar arasında yer alıyor. Bu alanlarda yaşanan gider tıkanıklığı daha çok gliserin yani sabun artıkları sebebi ile karşılaşılmaktadır. Tıkanan lavabo gideri için sıcak su uygulaması çoğu zaman çözüm sunan bir uygulamadır. Lavabo açma uygulamasında sıcak suyun dökülmesi sonrasında bir süre beklenir. Suyun akışının sağlanması lavabo giderini açtığınız anlamına gelir. Lavabo tıkanıklığı gliserinin donması kaynaklı değil ise sıcak su işlemi başarılı sonuca ulaşmanızda etki etmez. Bu sebep ile soruna müdahale etmek için mutlaka uzmandan destek alarak tıkanıklığın giderilmesi sağlanmalıdır.

Banyo Gider Tıkanıklığının Giderilmesinde Uzman Desteğinin Önemi

Banyo ve benzeri alanlarda yaşanan gider tıkanıklığı sıkıntı yaratarak alanın kullanımına izin vermez. Bu aşamada birçok farklı yöntem kullanılarak sorunun çözümünü kendiniz de sağlayabilirsiniz. Fakat sorunun çözümü gliserin donması gibi durumlarda çözüm sunmak ile beraber diğer gider tıkanıklığı problemlerinde istenen etkiyi yaratmaz. Sadece giderin aşılmaması değil aynı zamanda daha büyük sorunlara da sebep olabilirsiniz.

Pimaş açma işlemi ile ilgili olarak yapılacak olan çalışma konusunda uzman olan personel tarafından tespit edilen tıkanıklığın nedenlerine göre yapılır. Kanal açma işlemlerinde gerekli ekipman ile işlem yapan uzman personelimiz tıkanıklığın sonrasında gelişen su kaçağı tespiti işlemlerinde de size destek sunar. Boru içinin gözlemlenebildiği kamera sistemi ile işlem yapan ekip böylelikle tıkanıklığın sebebini ve yarattığı sorunları da detaylı olarak inceleyebilmektedir.

Banyo Tıkanıklığı Sorunun Çözümü İçin Hemen Başvurabilirsiniz

Banyonuzda karşılaştığınız gider tıkanıklığı sorununun kısa sürede çözümlenmesi için firmamızdan destek talep edebilirsiniz. Tıkanıklığın çözümünde uzman ve deneyimli kadromuz sizlere kaliteli hizmet vermektedir. Lavabo, küvet, duşakabin ve benzeri alanlarda yaşanan tıkanıklığın kısa sürede çözümlenmesinin yanı sıra olası farklı durumların tespiti ve giderilmesi işlemlerinde sizlere hizmet sunuyoruz. Gerekli tüm ekipmanlarımız ile çalışmalarını yürüten ekibimizden destek almak için hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.