Tesisatçım

Loğar Tıkanıklığı Açma

Kanalizasyon tıkanıklığı ve logar tıkanıklığı sorunu aynı zamanda pek çok farklı çevresel soruna da yol açar. Çevreye verebileceği sorunlar ve oluşturabileceği sorunlar farklı alanlarda da meydana gelebilir. Logar kapakları ve iç kısımları tıkandığı zaman çeşitli sorunlar meydana gelir.

Tıkanıklık işleminin giderilebilmesi için ilk etapta yer tespit çalışmalarının yapılması gerekir. Kanal açma cihazları logar tıkanıklığını giderebilmek için tercih edilmektedir. Robot cihaz sistemleri günümüzde tıkanıklığı açmak için en fazla tercih edilen cihazlar arasındadır.

Tıkanıklık sonucu etrafa ulaşabilecek istenmeyen kokular  son derece tehlikeli ve rahatsız edebilecek boyutlara ulaşabilir. Çoğu zaman istenmeyen kokulardan rahatsız olan kişiler problemin kendilerine ait olan tuvaletlerden kaynaklandığını da düşünebilirler. Logar tıkanmalarında karşılaşılan problemlere bakıldığı zaman tuvalet tıkanıklığı açma işlemleriyle birlikte logar temizleme işlemlerinin gerekliliği de yer almaktadır.

Logar Tıkanıklığı Nasıl Tespit Edilebilir?

Logar kapaklarının etrafında birtakım hoş olmayan kokular meydana geliyorsa sorun tıkanıklıktan kaynaklı olabilir. Bu noktada profesyonel destek almadan yanlış adımlar atılmaması son derece önemlidir. Tecrübesiz şekilde müdahaleler yapıldığı zaman sorun daha da büyüyebilir. Eğer sorun logar tıkanıklığı ise katlardaki gider borularıyla uğraşmak zaman kaybına yol açar. Firmamızdan destek aldığınız zaman özel robot sistemleriyle tıkanıklıklar giderilir ve zamandan da tasarruf elde etmiş olursunuz.

Logar boruları logar tıkanıklığı açma işlemi yapılırken detaylı bir şekilde analiz edilmelidir. Borularında çökme olan logarlar aynı şekilde tıkanmaya ve kokuya yol açabilir. Tıkanıklık açma işlemleri profesyonel firmalar tarafından yapılabilmektedir.

Kanalizasyon açma ve atık su gibi işlemler sayesinde logar tıkanmasının önüne geçilebilmektedir. Firmamız logar kuyuları konusunda da sizlere hizmet vermektedir.

Logar Tıkanıklığı Nasıl Giderilir?

Logar tıkanıklığı giderileceği zaman teknolojik ekipmanlardan destek alınır. Böylelikle zamanında ve doğru şekilde  tıkanıklık sorununun çözümlenmesi sağlanır. Logar tıkanıklığı sorunu için başarılı bir tıkanıklık açma ve temizleme işlemi yapılması önemlidir. Tıkanıklığın açılmasında, tıkanıklık açma makinesi olarak adlandırılan özel cihazlardan destek alınır. Bunlar dışında cihazın daha etkili bir şekilde kullanılabilmesi için kamera ile özel olarak gözetlenmesi de gerekebilir. Firmamız daima yeni ve teknolojik cihazlardan destek alarak logar tıkanıklığı açma hizmetini sizlere sunar. Robotlar ile gider açma hizmeti sayesinde mümkün olabilecek en kısa sürede istenilen sonuçlara ulaşılabilmektedir.

Logar Neden Tıkanır?

Logarın tıkanma sebepleri arasında boruların tıkanma sebepleriyle neredeyse aynı sebepler yer almaktadır. Çevrede ve özellikle binada oturan kişilerin tuvaleti yanlış şekilde kullanması sonucunda logar tıkanıklığı problemine rastlanır.

Logar tıkanıklığının yaşandığı alanda ağır koku hakim olur ve insanları rahatsız eder. Tıkanıklığın temel sebebiyse gider borularına atılan yabancı cisimlerdir. Logar tıkanmalarının büyük bir kısmı olarak bebek bezi de gösterilmektedir. Özellikle bir apartmanın çıkış kısmında meydana gelen logar tıkanıklığı probleminin sebebi olarak büyük ihtimalle apartmanda bulunan bebekli, çocuklu bir ailenin olduğu da söylenmektedir.

Bunun dışında çocuklu aile yoksa bile kişilerin yabancı cisimleri tuvalet giderlerine atmaları ve fazla tuvalet kağıdı kullanmaları da logar tıkanıklığına sebep olmaktadır. Hatalı kullanıma bağlı olarak da tıkanıklıklar meydana gelebilir. Kronik logar tıkanıklıkları ise logar boruları döşenirken betondan tasarlanan ürünler de ortaya çıkabilir.

Künk boruların standart boyutları vardır. Bu borular künk olarak da isimlendirilir. Birbirlerine ek olarak yapılabilen borularda contalar kullanılmaz. Üretilen diğer kısımlar ise büyük bir hassasiyete sahiptir. Dikkatli monte edilmedikleri zaman ek yerlerinde su sızıntıları meydana gelebilir. Su sızıntıları aynı zamanda toprak kaynaklı çökmelere de yol açabilir. Logar borusu içerisine sızan topraklar da tıkanıklığa yol açabilir. Bu tür durumlar oluştuğu zaman logar tıkanıklığı kendisini uzun süre boyunca hissettirmeyebilir. Zaman içerisinde ortaya çıkar.

Logar borularındaki özellikle ek kısımlarında ortaya çıkan sızıntıları çökmelere sebep vermemektedir. Toprak içerisinde süzülerek bazen çukura akabilir. Bazen ise bina temeline sızabilir. Bina temeline sızmış olan logar suyu binalardaki kötü kokuların temel sebeplerinden birisi olarak gösterilir. Bir diğer sorun ise lağım borularının meyilsiz olmasıdır. Logar borularının iç kısımlarında dolaşan su, logar borusunun yapısından dolayı yavaş akabilir. Bu durum tıkanıklığın oluşmasına sebebiyet verir.

Firmamız şimdiye dek tamamladığı tesisat işlerinde her zaman kurumsal firma anlayışı ile hareket ederek müşterilerini memnun etmeyi başarmış bir firmadır. Bu doğrultuda lokar tıkanıklığı açma hizmetiyle birlikte farklı hizmetler de sunan firmamız kesintisiz, profesyonel ve zaman odaklı çalışmaları sizlerle bir araya getiriyor. Hizmet kalitemizi yükselterek her geçen gün sizlere daha iyi hizmet verebilmek için çabalıyoruz.