Tesisatçım

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı sıklıkla karşılaşılan gider sorunları arasında yer almaktadır. Son derece sıkıntı yaratan bu durum mutfak lavabolarının yanı sıra banyo alanlardan yer alan lavabolarda da görülebilmektedir. Ev ya da iş yerlerinde karşılaşılabilecek olan lavabo tıkanıklığının çözümünde birçok farklı uygulama yapılarak sorun giderilebilmektedir.

Basit tıkanıklıklarda yapılacak olan belli müdahaleler sorunun çözümüne katkı sağlasa da zorlu tıkanıklıkların çözümü için mutlaka konusunda uzman ve deneyimli olan firma desteğine ihtiyaç duyulmaktadır. Sadece konusunda uzman ve deneyimli olan ekip değil ayrıca teknolojinin kullanımına yer açılarak da hizmetin sunulması daha kısa sürede sorunun nedeninin saptanmasına destek olarak doğru çözüme ulaşılmasında önemlidir. 

Mutfak Lavabosu Neden Tıkanır?

Mutfak lavaboları en çok tıkanıklığın yaşandığı yerlerdir. Mutfak lavabo tıkanıklığına sebep olan farklı birçok neden bulunmaktadır. Yemek artıkları ise bu tıkanıklığa sebep olan başlıca etkenlerdir. Yağın sebep olduğu tıkanıklarda aynı zamanda çay posası gibi etkenler de zorlu bir tıkanıklığa sebep olabilmektedir.

Mutfak lavabosunun tıkanmasında uygulanacak olan farklı çözümler vardır. Basit olan tıkanıkların çözümü için uygulanacak olan bazı yöntemler bulunuyor. Bu sebep ile ilk olarak uygulanacak olan yöntemler denenmesi önerilir. Çoğu zaman kısa süre de uygulanan bu yöntemler başarılı sonuca ulaşılmasında etkilidir. Bu sebep ile ilk olarak uzman desteğine başvurmadan önce basit tıkanıkların giderilmesi için gerekli yöntemlerin yapılması tavsiye edilir. Uygulanacak olan tıkanıklığı açma yöntemleri başarılı sonuca ulaşılmasında etkili olmaz ise mutlaka profesyonel desteğin alınması önerilir.

Mutfak Lavabosu Tıkanıklığında Çözüm İçin Hangi Yöntemler Uygulanır?

Mutfak lavaboları değişen etkenler ile tıkanabilmektedir. Sıklıkla karşılaşılan bu durumun ana sebebi elbette yemek atıklarıdır. Bunun yanı sıra çay posası ve yağ gibi sebeplerde gider borusunda tıkanmaya etki eder. Donan yağ sebebi ile yaşanabilecek olan tıkanıklığın çözümünde uygulanacak olan yöntemler çay posası atığında uygulanandan farklıdır.

Lavabo tıkanıklığı sebepleri farklı olmak ile beraber çözüm için pratik uygulama yöntemlerine yer verilerek istenen sonuç elde edilebilmektedir. Mutfak lavabosu tıkanıklığında ilk olarak pompa yapmak genellikle ilk akla gelen uygulamadır. Özellikle biriken suyun tahliyesinde etkili olabilmektedir. Lavaboda biriken bu yok ise kaynar suyu giderde dökmekte yağ ve atıkların eriyerek gider borusunun açılmasına etki etmektedir. Gider borusu için uygulanacak olan bir başla uygulama ise lavabo açıcılar olarak ifade edilir.

Lavabo açıcılar süzgeç alanına dökülerek sonrasında üzerine sıcak su dökülür. Gider borusunda var olan atıklar bu yöntem kullanımı ile de açılarak sorun çözüme ulaşabilmektedir. Mutfak lavabosunda yaşanan gider tıkanıklığının çözümü için bu yöntemlerin uygulanmasına karşın sonucun alınmaması durumunda mutlaka uzman desteğine başvurarak profesyonel yardım talep etmeniz önerilir. Sorunun çözümünde destek sunacak olan ekip gider tıkanıklığının sebepleri ve nerede oluştuğuna dair bilgiyi almak için kameralı sistemden yararlanarak sorunun nedenini ve çözümünü de kolaylıkla size sunacaktır. Bu işlemlerde ise konusunda uzman ve deneyimli olan ekibin yanı sıra mutlaka ileri teknoloji kullanımına yer açan firma desteğini almanız önemlidir.

Banyo Lavabosunun Tıkanma Sebepleri Nelerdir?

Banyo lavabosu farklı sebeplere bağlı olarak tıkanabilmektedir. Banyo lavabo açma yöntemleri genellikle basit tıkanıklıklar için ideal sonuca ulaşılmasına destek olur. Banyo lavabo tıkanıklığı açmak için öncelikle pompa uygulaması yapılabilir. Pompa uygulamasının başarı olması ise gider borusunda farklı bir tıkanıklığın yer almasına etki edebilir.

Banyo lavabosunun tıkanıklığından saç ve kılların yanı sıra sabun atıkları da önemli bir etkendir. Donan gliserin zaman içinde giderin tıkanmasına sebep olarak sıkıntılı bir duruma etki eder. Bunun yanı sıra gider borusunda yaşanan tıkanıklık inşaat atıklarından ya da gider boru eğimi gibi sebeplerden kaynaklanıyor ise basit tıkanıklığı açma yöntemleri istenen sonuca ulaşılmasında etkili olmaz. Böyle bir durumda ise mutlaka konusunda uzman ve deneyimli ekipten yardım almanız gerekir.  Yaşanan banyo tıkanıklığının açılması yöntemlerinde istenen başarının basit yöntemlerden yararlanılması başarılı sonuca etken etmez ise mutlak yetkili firmadan destek almanız sorunun daha da büyümeden çözülmesi için önemlidir.

Banyo Lavabosu Açma Yöntemleri Nelerdir?

Tıkanmış lavaboyu açmanın farklı birçok yöntemi bulunmaktadır. Yaşanan sıkıntının sebeplerine göre uygulama yöntemleri ve çözümün edinilmesi sağlanabilmektedir. Tıkanmış lavaboyu açma yöntemlerinde ilk etapta uygulanan ise pompalama işlemidir. Eğer lavabo küçük bir sıkışma sebebi ile tıkanmış ise pompalama yöntemi ile alandaki pisliğin oynatılması sayesinden tıkanıklık açılmış olacaktır.

Tıkanıklığı açmak için pompa yönteminin yanı sıra sıcak su dökülmesi de uygulanmaktadır. Kaynar su tıkanıklık açma işleminde başarılı sonuca ulaşmanıza etki eder. Özellikle gliserin sebebi ile yaşanan donmalarda sıcak su erimeye sebep olarak yaşanan tıkanıklığın giderilmesine sebep olur.  Sıcak su ya da pompalama işleminin başarılı sonuca ulaşmaması durumunda lavabo açıcı kullanmanız tavsiye edilir. Lavabo açıcının süzgece dökülmesi sonrasında sıcak suyun da ardından dökülmesi daha etkili ve kesin çözüme ulaşmanızı sağlayacaktır.

Lavabo tıkanıklığının çözümlenmesinde uygulanacak olan yöntemlerin başarılı çözüme ulaşmamasının sebepleri farklı olabilmektedir. Gider borusunda yaşanan çatlak, yarık ve benzeri sebeplerin yanı sıra eğim sebebi ile de görülebilir. Pimaş borusuna yapılacak olan uygulamalarda gerekli olan doğru olmayan yöntemler tıkanıklıkta daha büyük sorunların yaşanmasına neden olabilmektedir. Bu sebep ile basit lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri başarılı sonuca ulaşılmaması durumunda ise mutlaka konusunda uzman ve deneyimli ekipten destek almanız tavsiye edilir. Gider borusundan yapılacak olan müdahalelerde kameralı uygulama ile yaşanan sorunun sebebi kısa sürede belirlenerek en ideal olan yöntem de uygulanacaktır.

Tıkanmış Lavabo İçin Uzman Desteği Ne Zaman Alınmalı?

Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır sorusunun yanıtında öncelikle evimizde ya da iş yerimizde karşılaştığımız sorunlarda basit uygulama yöntemlerine yer açılabilmektedir. Basit uygulama yöntemleri ile yapılacak olan işlemlerde istenen sonuca ulaşılmasında pompalama, kaynar su dökme, lavabo açılarının kullanılması gibi farklı yöntemler yer alıyor. Bu yöntemler sırası ile uygulanarak ev ya da iş yerinizde bulunan mutfak ya da banyo lavabonuzun açılmasını sağlayabilirsiniz. Uygulanacak olan yöntemler çoğu zaman istenen sonuca ulaşılmasına olumlu sonuca etki etmektedir.

Basit lavabo tıkanıklıklarında istenen sonuca ulaşılması aşamasında uygulanacak olan pompalama, kaynar su ya da lavabo açıcılarının gerekli etki yaratmaması ise tıkanıklık sebeplerinin farklı olması anlamına gelmektedir.  Lavabo tıkanıklığın yaşanan sorun tesisat kaynaklı olması durumunda yanlış müdahale sıkıntının daha da büyüyerek daha uzun vadeli işleme ve daha büyük masrafa da sebep olabilir. Bu sebep ile lavabo tıkanıklığında uygulama yöntemleri başarılı sonuca ulaşmaması durumunda uzman desteğini almanız önerilir. İlk olarak ev ya da iş yerinizde yapacağınız uygulamaların başarıya ulaşması durumunda ise uzman desteğini almanız gerekmemektedir. Fakat ara ara yaşanan tıkanıklık sorununun kesin sonuca ulaşması içinde sorunun nedeni anlamak için profesyonel destek almanız tavsiye edilir.

Tıkanan Lavabo İçin Profesyonel Çözüm Hizmeti

Tıkanan lavabo nasıl açılır sorusunun cevabında öncelikle lavabonuz için gerekli olan yöntemlerin uygulanması önerilir. Bu yöntemler ise tıkanıklığın sebebine göre kısa sürede çözüm sağlamaktadır. Mutfak gibi alanlarda yer alan tıkanıklıklar yemek atıkları, yağ donması, çay posası gibi sebeplerden kaynaklanabilmektedir. Çay posasının gider alanında oynatılması için pompa yapmak çözüm sunarken kaynar su ve lavabo açıcılar ise gider borusunun kısa sürede açılmasına etki edecektir.

Banyoda gliserin sebebi ile ya da kıl, saç gibi etkenler nedeni ile yaşanan tıkanıklarda da mutfak lavabosu için tercih edilebilecek olan uygulamalara yer açılabilir. İstenen sonuca kısa süre kavuşulmasına etki edecek olan bu yöntemlerin yanı sıra farklı uygulamalara yer vermeniz ise gider borusunun zarar görmesine sebep olarak sorunun daha da büyümesine sebep olabilir.

Gider borusunun açılmasında gerekli işlemler sırası ile ilk pompalama sonrasında kaynar su ve lavabo açıcı olarak sayılabilir. Gidere tel sokmakta uyunabilecek diğer bir yöntem olup kısa alan içinde yaşanan tıkanıklığın giderilmesine destek olabilmektedir. Bu uygulamaların yapılması sonrasında istenen sonuca ulaşılamaması durumunda profesyonel çözümü elde etmek için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Konusunda uzman ve deneyimli ekibimiz tarafından sunduğumuz gider tıkanıklığı açma hizmetimizde ileri teknoloji kullanımına yer vererek kameralı sistem ile tüm giderin taranmasına yer açıyoruz. Gider alanında yaşanan tıkanıklığın tespiti kısa süre de belirlenir. Kısa süre içinde belirlenen tıkanıklık sebebinin çözümünde de size uzman desteği sunulur. Kaliteli hizmeti alarak tesisatınızda yaşanan sıkıntının çözümlenmesini sağlayacak olan ekibimizden destek almak için ise hemen müşteri temsilcimiz ile irtibatta geçerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.