Tesisatçım

Petek Temizliği

...
Petek Temizliği

Soğuk aylarda istenen ısının elde edilmesi için gerekli olan kombi bakımının yanı sıra petek temizleme hizmetinde de yararlanmanız gerekir. Sadece kombi bakımını yaptırmanız ideal ısının edinilmesinde etki etmez. Petek temizleme işlemi ile soğuk aylarda ideal ısının elde edilmesinin yanı sıra doğalgaz kullanımında da tasarruf elde edebilirsiniz.

Petek temizleme işleminde tek tek tüm petekler özel temizleme makinesi ile temizlenerek içlerinde bulunan kir ve çamurdan arındırılır. Böylelikle kış aylarında ihtiyaç duyduğunu ısınma da elde edilmiş olur.

Petek Temizliği Ne Zaman Yaptırılmalı?

Petek temizliğinin gerektiğini belirleyen en önemli detay petek tesisatının havasının alınması sonrasında gelen kirli sudur. Kirli suyu akıtmanın sonrasında rengi ne kadar koyu ise peteklerinizde tıkanıklık yaşanma ihtimali o denli fazladır. Genel olarak iki yılda bir önerilen petek temizliğinin her yıl kombi bakımı ile beraber yaptırmanız önerilir.

Tek başına kombi bakımı istenen performans için etkili olmaz. Bu sebep ile petek temizleme işleminin yaptırılması son derece önemlidir. İşlemler belli detaylara göre yapılarak istenen enerji tasarrufunun elde edilmesi de sağlanır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Peteklerin temizliği nasıl yapılır sorusunun yanıtı için öncelikle konusunda uzman ve deneyimli bir firmadan destek almanız önerilir. Uzman ekibimiz ile sunduğumuz petek temizliği hizmetlerimizden gerekli temizlik işleminde özel makinelerden yararlanmaktayız.

Petek tesisatında biriken tüm pis suların atılması işleminde öncelikle kombi kapatılır. Tesisat borularının tamamı temizlenir. Temizleme makinemiz ile yaptığımız hizmetlerimizde yerden ısıtma işleminde de tek tek odalarda uygulamaya yer açılarak herhangi bir çamur ya da kirin alanda kalmamasına özen göstermekteyiz.

Petek temizleme işleminde alınan havanın akabinde borulardan gelen su aslında petek bakımı ile ilgili olarak bilgi vermektedir. Pis su ne kadar kirli ve koyu renkli ise bu petek içinde tıkanıklığın olabileceği anlamına gelmektedir. Petek yerine yerden ısıtma yapılan binalarda da aynı şekilde makineler ile işlem yapılarak tüm alan temizlenir. Bu alanda da gerçekleşen hizmete suyun rengi haberci olarak ifade edilmektedir.

Peteklerde oluşan pas ve kir zaman içinde tıkanıklığa sebep olarak ısınmanın gecikmesine ya da oldukça az olmasına etki eder. Kombiden gelen sıcak su çıkışının yaşanan kireç sonrasında zayıflaması ise ısınmanın gecikmesinde en önemli etkenler arasındadır. Bu ise elektrik ve doğalgaz tüketiminizde artışın yaşanmasına etki eden en önemli sebepler arasında yer almaktadır. Petek temizleme hizmetinin alımında da bazı detaylara dikkat ederek hizmetten yararlanmanız önerilir.

Petek Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Petek temizliğinin nasıl olmalı sorunda hizmetten her yıl ya da en geç iki yılda bir yararlanılması önerilir. Hizmet ile petek temizleme kimyasalı sayesinde tesisat içinde yer alan tüm çamur, pas ve kir arındırılmış olur.

Kalorifer petekleri detaylı olarak tek tek temizlenir. Temizleme işleminde sabit olan petekleri yerinden oynatmadan işlem yapılır. Peteklerin alt kısmına biriken kirlerin temizlenmesinin yanı sıra buhar işlemi ile üstten de gerekli temizleme işlemi yapılmalıdır.

Petek Isınmaması Durumunda Ne Yapılabilir?

Petek borusunda yer alan suyun tahliyesinin yapılması için öncelikle kombi kapatılır. Sonrasında pis suyun tamamı peteklerden tahliye edilir. Bu işlemde en uygun yer banyo alanıdır. Banyoya doğru akıtılacak olan su tahliyesi işlemini yapmanız olanaksız ise suyun tahliyesi için tamamını yapmanız mümkün olmaz. Bu işlemde belli miktar pis suyun tahliyesi sonrasında tekrar işlem tekrarlanarak sonrasında kombi açılır ve sıcak suyun peteklere dolması sağlanır.

Bu işlem ise sadece petekte bulunan pis suyun değiştirilmesi anlamına gelir. Kısa süreli çözüm sunmak ile beraber tıkalı alan için bir çözüm oluşturmaz. Bu sebep ile uzman desteğinin alınması gerekir.

Petek Temizliğinde Uzman Desteğinin Önemi

Petek temizleme işlemlerinde tesisatın içinde tıkanan alan tamamen temizlenmelidir. Bir yılda ya da en fazla iki yılda bir petek temizleme hizmetini alarak hem elektrik enerjisinden hem de doğalgaz kullanımından tasarruf elde ederken daha iyi bir ısınma ile de avantaj elde edersiniz.

Petek temizlemede kullanılmakta olan özel makineler sayesinde su tahliyesi tamamen yapılır. Sonra tesisatın içinde yer alan kir ve tıkanıklığın giderilmesi için gerekli temizleme işlemine başlanır. Bu işlem için ise konusunda uzman ve deneyimli bir ekipten yararlanmanız son derece önemlidir.

Özel temizleme uygulamaları sayesinde istenen temizlik hizmeti alınarak yaşanan tıkanıklık yok edilir. Bu ise sorunun ortadan kalmasına ya da yaşanabilecek olan problemlerin de ortadan kalması anlamına gelir.

Petek temizliği ve kombi bakım işlemlerinizde konusunda uzman olan ekibimizden destek alarak gerekli tüm işlemleri gerçekleştirmenin de avantajını elde edebilirsiniz. Hemen firmamız müşteri temsilcimiz ile irtibatta geçerek hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilir ve petek temizliği başvurunuzu da gerçekleştirebilirsiniz.

Petek Temizleme Fiyatları

Petek temizleme işlemlerine her yıl düzenli olarak yer vermeniz tasarruflu bir ısınmanın elde edilmesine destek olur. Tüm odalarda bulunan peteklerin temizlenmesi ile beraber ideal sıcak su akışı elde edilerek istenen ısınma da gerçekleştirilmiş olur.

Zaman içinde peteklerde oluşan kir, pas tıkanıklığa sebep olur. Bu ise petek içinde dolaşması gereken sıcak suyun belli alanda tıkanmasına ve ilerlemesine engel olarak ısının sadece bir alanda toplanmasına etki eder. Isının belli alanda olup diğer alana ulaşmaması ise istenen oda ısının yaşanmamasına sebep olur.

Petek ve kombi bakım hizmeti vermek için görev alan konusunda uzman ve deneyimli ekibimiz gerekli olan desteği sunarak istenen ısının elde edilmesinde size yardımcı olur.

Petek temizliği fiyatı ise uygulanacak olan petek sayısı ve işlem detayına göre farklılık göstermektedir. Firmamız müşteri temsilcimiz irtibatta geçerek petek temizliği hizmeti ile ilgili detaylı tüm bilgileri edinebilirsiniz. Petek ve kombi bakım hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almanın yanı sıra bakım ve temizleme hizmetleri fiyatlarımız hakkında da fiyat teklifini edinebilirsiniz. Hemen firmamız müşteri temsilcimiz ile iletişime geçerek bakım ve temizleme işlem başvurunuzu yaparak yüksek performanslı ısınmanın avantajını elde etmeye başlayabilirsiniz.