Tesisatçım

Tıkanıklık Açma

...
Tıkanıklık Açma
Tıkanıklık Açma
Pimaş Tıkanıklığı Açma
Pimaş kullanımı binalardaki pis suların ana boru ve rögarlara iletilmesinde avantaj sağlamaktadır.
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma
Kanalizasyon tıkanıklıklar son derece sıkıntılı bir sürece etki eder.
Tuvalet Tıkanıklığı Açma
Tuvalet kokusunun geri tepmesinin yanı sıra sıklıkla tıkanması tesisatınızın iyi şekilde yapılmamış olması kaynaklı olabilir.
Loğar Tıkanıklığı Açma
Kanalizasyon tıkanıklığı ve logar tıkanıklığı sorunu aynı zamanda pek çok farklı çevresel soruna da yol açar.
Banyo Tıkanıklığı Açma
Banyolar sık kullanım alanına sahip olması sebebi ile birçok farklı sebebe bağlı olarak tıkanma sorunu yaşanabilir.
Gider Açma
Giderler farklı sebeplere bağlı olarak tıkanabilmektedir. Yaşanan gider tıkanıklığının çözümlenmesinde uygulanacak
Lavabo Tıkanıklığı Açma
Lavabo tıkanıklığı sıklıkla karşılaşılan gider sorunları arasında yer almaktadır. Son derece sıkıntı yaratan bu durum...

Lavabo, banyo ve tuvalet gibi alanlarda yer alan gider boruları pis suyun binadan atılmasına destek olur. Pis suların binadan ana boruya aktarılmasında etkili olan gider borularında kimi zamanda tıkanıklık yaşanır. Tıkanıklık açma işlemlerinde eğer tıkanmaya sebep olan şey biliniyor ise buna göre uygulamaya yer verilebilir. Bilinmediği durumda ise farklı uygulama yöntemleri denenerek giderin açılması sağlanabilmektedir. Zorlu olan tıkanıklıklarda ise uzman desteğinden yararlanılması sorunun çözülmesi için oldukça etkili bir uygulama olup daha büyük sorunların yaşanmamasına etki eder.

Gider Tıkanıklığı Neden Yaşanır?

Gider tıkanıklığı farklı sebepler ile yaşanabilmektedir. Meydana gelen tıkanıklığın giderilmesi için basit yöntemler uygulanabilmektedir. Görülen tıkanıklık pimaş borusunun yer aldığı alana göre de değişen nedenler ile görülebilmektedir.

Pimaş tıkanıklığı lavabolarda yağ, yemek atıkları gibi sebeplerin yanı sıra sabun atıkları neden ile de görülebilmektedir. Bunun yanı sıra banyo giderindeki tıkanıklarda gliserin donması, saçların neden olması sebebi ile de yaşanabilir. Tuvalet alanında görülen gider tıkanıklıklarında tuvalet kâğıdı kullanımı sıklıkla görülen sebepler içinde yer alıyor. Bunların yanı sıra pimaş borusuna takılan cisimlerde tıkanıklığa sebep olmaktadır.

Gider Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Gider tıkanıklığı nasıl açılır sorusu sıklıkla karşılaşılır. Gider borusunda donan yağ ya da gliserinin yanı sıra saçlar, tuvalet kâğıdı, çocukların attıkları oyuncaklar, yemek atıkları gibi farklı birçok sebep tıkanıklığa sebep olmak ile beraber açılma işleminde de değişen yöntemler kullanılmaktadır.

Gider tıkanıklığının yaşanmasında bir başka sebep ile su tesisat ve gider borusunun yapım işlemlerinde yapılan hatalarda görülebilmektedir. Bu hataların tespiti ve düzeltilmesinde ise uzman desteğinin alınması gerekir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri Nelerdir?

Lavabo giderlerine atılan yemek artıkları, yağ, çayın yanı sıra sabun atıkları da tıkanıklığa sebep olmaktadır. Mutfak giderinizi tıkayan yağ ve diğer atıkların temizlenmesi için sıcak su dökülmesi giderin açılmasına etki eder. Lavabo tıkanıklığı açma işleminde sıcak su kullanılmasının yanı sıra lavabo açıcılardan da destek alınabilir. Lavabo açıcıyı lavabo süzgecine dökmenin sonrasında sıcak suyu gidere dökmeniz sorunun çoğu kez düzelmesine etki eder.

Lavabo borusundan pis suların akışını engelleyen gider tıkanıklığının açılmasında bu yöntemlerin işe yaramaması durumunda ise uzman desteğini almanız tavsiye edilir.

Banyo Gider Tıkanıklığı Açma Yöntemleri Nelerdir?

Banyo gider tıkanıklığında genellikle gliserin donması yaşanmaktadır. Gliserin yanı sabuna atıkları aynı yağ gibi gider borusunda donarak yaşanan pis suyun gider borusundan gidişine engel olur. Gider borularına yapılacak olan müdahalelerde bu sebep ile sıcak su kullanılması sorunun çözümünde en etkili yöntemdir. Bunun yanı sıra gider borusunun açılması için lavabo açıcı kullanımına da yer verebilirsiniz. Pompalama işlemi ve uygulanacak diğer yöntemlerin başarıya ulaşmaması durumunda ise profesyonel destek almanız önerilir.

Tuvalet Gideri Tıkanıklığı Açma Yöntemleri Nelerdir?

Tuvalet açma işlemlerinde ilk olarak yapılan yöntem pompalamadır. Genellikle pompalama işlemi ufak tıkanıklıklarda çözüm sunar. Tuvalet tıkanıklığı sebepleri hakkında bilgi sahibi olmak yaşanan sıkıntının da çözümünde etkili olmaktadır. Gider borusunu tıkayan nesnenin bilinmesi sorunun çözümlenmesi için yapılacak olan müdahaleler ile ilgili bilgi verir. Tuvalet tıkanıklığı açmaya başlamadan önce pompalamanın başarısız olması durumunda mutlaka hazırlığın yapılması gerekir.

Alafranga tuvalet giderine takılmış olan nesnenin alınması için tek kullanımına yer açılabilmektedir. Bunun yanı sıra daha kolay olan gider tıkanıklığı için karbonat ve sirke karışımından da yararlanmak mümkün. Giderde yaşanan tıkanıklığın açılması için tuvalet gider temizleyicisi kullanımı da işe yarayan diğer yöntemler arasında yer alır. Yapılacak olan bu yöntemlerin başarıya ulaşmaması durumunda ise uzman desteğinin alınarak hizmet talep edilmesi önerilir.

Gider Tıkanıklığında Profesyonel Destek

Binalardaki pis suların ana boruya aktarılarak alanda uzaklaştırılmasında yardımcı olan pimaş borularında yaşanan tıkanıklık pis suyun tahliyesine izin vermez. Görülen tıkanıklık farklı birçok sebebe bağlı olarak yaşanabilir. Yaşanan tıkanıklığın tespit edilmesinde kamera sisteminden yararlanan ekibimiz aynı zamanda kısıp dökmeden robot cihazları sayesinde tıkanıklığın açılmasına destek verir.

Uzman ekipler son teknoloji cihazlar ile gider borusunda yaşanan tıkanıklığın giderilmesine yardımcı olurken ayrıca pimaş borusunda oluşan kırık, çatlak gibi durumlarında tespitini sağlar. Böylelikle su kaçağınızı tespit ederek daha büyük sıkıntılar oluşmadan sorunun çözümüne destek olur.

Gider tıkanıklığında yaşanan sıkıntının çözümünde destek sunan firmamız uzman ve deneyimli ekip ile size kısa sürede hizmet sunar. Gider tıkanıklıklarının açılmasının yanı sıra su tesisat işlemlerinde de hizmet vermekteyim.

Konusunda uzman ve deneyimli ekipten yararlanarak kısa süre yaşadığınız sorunun çözümüne yer vermek için hemen firma müşteri temsilcimiz ile irtibatta geçerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Ekibimiz kısa sürede adresinize ulaşım sağlayarak yaşadığınız sorunun çözümü için öncelikle kamera sistemi ile sebebini araştırır. Sebebinin öğrenilmesinin sonrasında robot cihaz kullanımına yer açılarak herhangi bir kırma ya da dökme yapmadan gider tıkanıklığının açılmasına yer açılır. Sizde bu hizmetten yararlanarak avantajı elde etmek için hemen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.