Tesisatçım

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet kokusunun geri tepmesinin yanı sıra sıklıkla tıkanması tesisatınızın iyi şekilde yapılmamış olması kaynaklı olabilir. Alaturka ya da alafranga olan tuvaletteki tıkanıklığa sebep olan farklı nedenler bulunmak ile beraber evinizde ya da iş yerinizde karşılaştığınız bu sorununun giderilmesinde ise basit uygulamalara yer açabilirsiniz.

Tuvalet tıkanmasına sebep olan genellikle içine atılan cisim ya da kâğıt kaynağında yaşanmaktadır. Alaturka tuvaletlerde genellikle tuvalet pompasını kullanmanız istenen sonuca ulaşılmasında etkili sonucu doğurabilmektedir. Fakat bu durum alafranga tuvaletler için uygun bir seçenek olmamaktadır. Alafranga tuvaletler için uygulanan pompalar farklıdır. Bu pompalar klozet gider alanını tamamı ile kapatarak gerekli pompalama işleminin uygun şekilde yapılmasına destek olur.

Tuvalet Neden Tıkanır?

Tuvalet taşmasına da sebep olan tıkanıklıklar son derece sıkıntı veren durumların yaşanmasına etki edebilmektedir. Tuvalet tıkanıklığında uygulanacak olan yöntemler tıkanıklığa sebep olana göre değişim göstermektedir. Oyuncak ve benzeri sert cisim sebebi ile yaşanan tıkanıklığın çözümleri farklı uygulama yöntemleri ile gerçekleştirilir.

Tuvalet kâğıtları arasından suda erime özelliği olmayanların kullanılması, tuvalet kağıdının sıklıkla gidere atılmasına karşın suyun az kullanılması, bez, diş macunu kapağı, oyuncaklar gibi farklı birçok şeyin gideri tıkaması sonucunda tuvaletin giderinde sıkıntı yaşanabilmektedir.

Tuvalet tıkanıklığını açmak için evinizde ya da iş yerinizde uygulayabileceğiniz basit bazı yöntemler etkili sonuca ulaşmanıza destek olmaktadır. Bu aşama da tıkanıklığın giderilmesi mümkün olarak avantaj da yaratacaktır. Eğer uyguladığınız yöntemler tuvalet tıkanıklığınızın giderilmesi için etkili olmamış ise mutlaka uzman desteğine başvurmanız önerilir. Konusunda uzman ve profesyonel tesisat desteği sunan firmamız deneyimli ekibimiz ve gerekli teçhizatlar ile size en kaliteli hizmeti sunmaktayız.

Tuvaletim Tıkandı Ne Yapmalıyım?

Tuvalet kâğıtları, su da erimeyen atıklar, oyuncaklar ve sert cisimlerin tuvalete atılmasının yanı sıra saçlar ve sabun atıkları da tuvaletin tıkanmasında etkili olmaktadır. Yaşanan tuvalet tıkanıklığı sürekli kullanılması gereken alan ile ilgili sıkıntı yaşanmasına neden olur.

Tuvaletinizin tıkanması sonrasında uygulanacak olan basit bazı yöntemlere yer açılarak bu tıkanıklığın giderilmesi sağlanabilir. Eğer tuvaletin tıkanmasına sebep olan nedeni biliyorsanız işlemlerde buna göre sıralama yapabilirsiniz.

Tuvaletinizin tıkanma sebebini bilmemeniz durumunda ise bazı uygulama yöntemlerini sırası ile gerçekleştirmeniz istenen sonuca ulaşmanıza ve tıkanıklığın kısa süre içinde giderilmesine etki edecektir.

Uygulamalarınız sonrasında tıkanıklık giderilmemiş ise tesisat desteği için firmamızdan hizmet talep edebilirsiniz.

 

 

Tuvalet Tıkanıklığını Açmak İçin Basit Yöntemler

Tuvalet tıkanma sorunu ev ve iş yerlerinde karşılaşılabilen problemler arasında yer almaktadır. Çoğu zaman basit bazı yöntemlerin uygulanması tıkanıklık sorununun kısa sürede çözümlenmesine destek olacaktır. Fakat yaşanan sıkıntının büyük olması durumunda yapılacak olan yöntemler etkili olmamaktadır.

Tuvalet tıkanıklığının giderilmesi işlemlerinde aşağıdaki basit yöntemleri deneyerek sorunun çözümüne kısa sürede ulaşmanız mümkün olacaktır. Alafranga ve alaturka tuvaletlerinde yaşanan sıkıntının giderilmesinde uygulama detaylarına dikkat edilerek işlemler gerçekleştirilebilir.

  • Tuvalet Giderinin Pompalanması

Tıkanmalarda en sık tercih edilen araç tuvalet pompasıdır. Pompalama işleminde alafranga için kullanılan pompa ile alaturka için kullanılan pompalar farklı çeşide sahiptir. Bu sebep ile pompa alımınızda mutlaka hangi çeşit tuvalete yer verecekseniz buna göre belirlemeniz önerilir.

Tıkanan tuvaletiniz için gider alanına pompayı yerleştirip sonrasında bastırmanız ve çekmeniz gerekir. Tuvalet giderlerinizde yaşanan ufak sıkıntının giderilmesi işleminde pompalama uygulaması kısa sürede çözüme ulaşmanıza etki edecek olan bir uygulamadır. Bu yöntem özellikle sıkışan cismin oynayarak giderin açılmasına etki edecektir. Giderin pompalama yöntemi sonrasında ise tuvalet bol su dökülmesi de tavsiye edilir. Böylelikle giderin tamamen açılarak düzelmesi mümkün olur.

  • Tuvalet Tıkanıklığında Karbonat ve Sirke Karışımı

Karbonat ve sirkenin kullanımı ile tuvalet tıkanıklığının giderilmesi mümkün olacaktır. Bir su bardağı kadar karbonat ve iki su bardağı sirkeyi gider kısmına dökmeniz sonrasında tıkanıklığa sebep olan sıkıntı çözülerek gideriniz açılır.

Tuvalet gider tıkanıklığının yanı sıra lavabo tıkanıklığında da karbonat ve sirke karışımını uygulayarak giderin açılması mümkün olmaktadır. Karbonat ve sirke karışımının gidere dökülmesi sonrasında sıcak suyunda gider alanına dökülmesi önerilir. Bu aşama taşa suyun temasından korunmanız önerilir. Keza taşı çok kaynar olan su çatlatabilir.

Tuvalet tıkanıklığının açılması işleminde uygulanacak olan karbonat ve sirke karışımının istenen sonucu sunmaması durumunda diğer yöntemler de uygulanarak giderin açılması sağlanabilir.

  • Tuvalet Tıkanıklığında Kireç Sökücü ve Deterjan Karışımı

Tıkalı tuvaleti açma yöntemleri arasında yer alan bir diğer yöntem ise kireç sökücü ve deterjan kullanımıdır. Kireç sökücü ve deterjanın bir arada gidere dökülmesi sonrasında bir süre köpürme yaşanır. Bir süre bekletilip sonrasında ise gidere sıcak su dökülmesi önerilir. Böylelikle giderin açılması sağlanacaktır. Bu işlemlerin akabinde giderin açılması sonrasında gidere su dökmeniz önerilir. Giderin böylelikle tamam açıldığından emin olabilirsiniz. Eğer kireç sökücü ve deterjan karışımı tuvalet tıkanıklığının giderilmesinde etkili olmamış ise diğer uygulamalara geçerek tıkanıklığın açılmasını sağlayabilirsiniz.

  • Tuvalet Tıkanıklığında Bulaşık Deterjanı Kullanımı

Tıkalı tuvalet nasıl açılır sorusunda farklı birçok basit yöntemde yararlanılır demek doğru olur. Kireç sökücü ve deterjanının yanı sıra karbonat ve sirke karışımı da etkili olmak ile beraber kimi zaman bulaşık deterjanı da gider alanında kayganlığı artırması sebebi ile tıkanıklığın açılmasına etkili olmaktadır.

Tuvalet tıkanıklığının açılması işlemlerinde uygulanacak olan bulaşık deterjanı dökme işleminde pompa uygulaması da beraber yapılabilmektedir. Giderdeki tıkanıklığın açılması ile beraber bol su da gidere dökülerek giderin tamamen temizlenmesi sağlanabilir.

Tuvalet tıkanıklığının açılmasında bulaşık deterjanı kullanımı da istenen sonucun yaşanmasına etki etmemesi durumunda ise diğer tuvalet tıkanıklığı açma işlemlerine yer açılabilir. Bu basit yöntemlerin uygulanmasına karşın tuvalet tıkanıklığının devam etmesi durumunda ise profesyonel desteği firmamızdan talep edebilirsiniz.

  • Tuvalet Tıkanıklığı için Kimyasal Kullanımı

Tuvalet kâğıtları tuvalet giderinin tıkanmasına en sık karşılaşılan sebepler arasında yer alır. Özellikle kalitesiz ve suda erimeyen tuvalet kâğıdı kullanımı sonrasında gider alanında tıkanmalar sıklıkla karşılaşılır. Bu gibi durumlar ile karşılaşmanız durumunda birçok farklı yönteme yer vererek gider tıkanıklığının giderilmesinde etkili sonuca ulaşılabilmektedir.

Evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri arasında kimyasal kullanımı bulunmaktadır. Tuvalet tıkanıklığı için satılan gider açıcı kimyasal kullanımında ise dikkatli olunması önerilir. Tuvalet tıkanıklığının giderilmesinde çamaşır suyu ve tuvalet gider tıkanıklığını açma kimyasalı beraber kullanıldığında etkili sonuç elde edilmektedir.

Gidere tuvalet açıcı kimyasal dökülür. Üzerine çamaşır suyu dökülerek yaklaşık on ya da on beş dakika kadar bekletilir. Sonrasında ise gidere sıcak su dökülür. Sıcak suyu dökmeden önce mutlaka bir bez ile burun ve ağzınızı kapatmanız tavsiye edilir. Kimyasal kullanımı özellikle tuvalet kâğıdı sebebi ile yaşanan tıkanıklığın çözümünde etkili sonuca ulaşmanıza destek olacaktır.

  • Tuvalet Tıkanıklığında Tuz Ruhu Kullanımı

Tuvalet tıkanıklığının giderilmesi işlemlerinde gerekli olan çalışmanın yapılması için tuz ruhu kullanımına yer açabilirsiniz. Tuz ruhu giderde yer alan tıkanıklığın giderilmesinde kimi zaman etkili sonucun yaşanmasına sebep olmaktadır.

Tuz ruhu tek başına kullanılmamaktadır. Su içine dökülerek yavaş yavaş giderden tuz ruhunun etki etmesi sağlanır. Bu aşamada suyun azalması sonrasında pompa kullanımı yapılarak daha etkili sonuca ulaşılması da elde edilebilmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirerek tıkanıklığın kısa süre içinde giderilerek tuvaletinizi tekrardan güven ile kullanmaya başlayabilirsiniz. Fakat sert cisimlerin tuvalet giderine takılması sonrasında yaşanan tıkanıklık için çare oluşturmayacaktır. Bu sebep ile tıkanıklık farklı bir nedenden dolayı ise diğer yöntemlerin uygulanması önerilir.

  • Tuvalet Tıkanıklığında Tel Kullanımı

Tuvalet tıkanıklığının yaşanmasında farklı birçok sebep kaynaklanmaktadır. Tuvalet borusu içinde sıkışan cisimlerde tıkanıklığın yaşanmasına etki edebilmektedir. Tıkanan cisimler ise sert olup uygulanan diğer yöntemler ile tıkanıklığın çözümü sağlanamayabilir. Tuvalet tıkanıklığının giderilmesi işlemlerinde tıkanıklığa sebep olan cismin hareket ettirilerek dar olan alanda çıkarılması işleminde ise tel kullanımına yer açılabilir. Özellikle askı telleri bu işlemin yapılmasında etki sonuca ulaşılmasında etkili olan araçlardır. Tele bez sararak da etkisini ve kapsama alanının genişletilmesi mümkün olur.

Tuvalet tıkanıklığın tel kullanımına yer açılması işlemlerinde öncelikle giderde bulunan suyun tahliye edilmesi önemlidir. Böylelikle daha rahat hareket edilebilir. Tuvalet tıkanıklığında özellikle alafrangalarda yaşanan tıkanıklığın çözümünde tel ile yapılan işlem etkili sonuca ulaşılmasına yardımcı olur.

Tuvalet tıkanıklığının giderilmesinde uygulanan yöntemlerde alaturka tuvaletlerde ise su borusu kullanımına yer açılarak giderin açılması sağlanabilir. Özellikle dirsek alanında yaşanan tıkanıklıklarda kullanıldığında etkili olmaktadır.

Tuvaletinizde karşılaştığınız tıkanıklığın çözümünde tel kullanımı başarılı sonuca ulaşmanızda etkili olmadı ise diğer uygulamalara da yer vererek gerekli olan alanın açılmasını sağlayabilirsiniz.

  • Tuvalet Tıkanıklığında Elektrik Süpürgesi Kullanımı

Ev ve iş yerlerinde sıklıkla karşılaşılan ve sıkıntı yaratan durumların arasında yer alan sorun genellikle tuvalet tıkanmasıdır.

Tuvalet tıkanmadan önce belli belirtiler verebilmektedir. Giderden koku gelmesi, suyun az gidişi gibi belirtiler ile karşılaşılabilir. Bunun yanı sıra tuvalet taşmasına sebep olarak durumun daha da zorlaşması da görülebilmektedir.

Yaşanan bu gibi durumların çözümünde özellikle alafranga tuvalet için elektrikli süpürge kullanımı da gerçekleştirilir. Alafranga tuvaletinizdeki suyun tahliyesini gerçekleştirdikten sonra elektrikli süpürgenizin hortumunun ucuna bir bez bağlatarak çalıştırarak tıkanıklığa sebep olan cismin gider borusundan çekilmesi mümkün olabilmektedir. Gider borunuzda olan cismin çekilmesi sonrasında artık tuvaletinizde tıkanıklık kalmaz.

  • Tuvalet Tıkanıklığında Uzman Yardımı

Tuvaletteki su istenen şekilde gitmediği zaman tıkanıklığın yaşandığının en belirgin özelliği ile karşı karşıya kalınır. Tuvaletten yaşanan tıkanıklığın giderilmesi işlemlerinde evinizde ya da iş yeriniz de yapılacak olan basit uygulamalardan yararlanarak tıkanıklığın giderilmesi mümkün olacaktır.

Evde ya da iş yerinizde görülen tıkanıklıklarda uygulayacağınız tıkanıklık giderme işlemlerinden yararlanmanızın yanı sıra başarılı olmamanız durumunda mutlaka uzman desteğinden faydalanmanız önerilir.

Eğer tuvaletteki tıkanıklık uyguladığınız yöntemlere karşın açılmadıysa konusunda uzman olan ekibimizden destek talep edebilirsiniz. Uzman desteğini sunan firmamız gerekli olan teçhizat kullanımına yer vererek avantajlı bir işlem yapmanıza destek olabilirsiniz.

Tuvalet Tıkanıklığında Uzman Desteğine Ne Zaman Başvurulmalı?

Tuvalet tıkanıklığında uzman desteğine yer açarak konusunda uzman olan kişilerden destek alarak gerekli olan çalışmanın yapılması işleminde etkili sonuca ulaşılması mümkün olur. Tuvalet tıkanıklığında uzman desteğine başvurmadan önce yapılabilecek olan basit yöntemlerden yararlanarak tıkanıklığın açılmasına çalışılabilir. Çoğu zaman tuvalet tıkanıklığın çözümünde bu basit yöntemler etkili olup herhangi başka bir müdahaleye gerek kalmadan tıkanıklığın açılmasına destek olmaktadır.

Yapılacak olan uygulamalara karşın çözüme ulaşılmaması durumun da ise mutlaka konusunda uzman ve deneyimli bir ekipten hizmet almanız önerilir. Robot cihazı ile yapılacak olan çalışmada tuvalet tıkanıklığının sebepleri belirlenerek sonrasında gerekli olan işleme yer açılır. Böylelikle tıkanıklıkta profesyonel destek ile giderilmiş olur.

Tuvalet Tıkanıklığında Profesyonel Hizmet

Tuvalet tıkanıklığı ev ve iş yerlerinde sıklıkla karşılaşılmaktadır. Bu gibi durumlar ile karşılaşıldığında ilk olarak pompa kullanımına yer açılmaktadır. Pompalama ile genellikle istenen sonuca ulaşılır. Fakat bunun yanı sıra çeşitli kimyasal ya da deterjanlara yer açarak da işlem yapılabilir.

Ev ya da iş yerinizdeki tuvaletlerin tıkanması durumunda gerçekleştirilecek olan yöntemlerin başarılı sonuca ulaşmaması durumunda ise profesyonel desteği firmamızdan talep edebilirsiniz. Konusunda uzman ve deneyimli ekibimiz ile sunduğumuz hizmetlerde hem tıkanıklığın giderilmesi hem de yaşanan tıkanıklığa sebep olan sorunun çözümünde size en kaliteli hizmeti sunuyoruz.

Pimaş borularınıza yapılacak olan robot cihaz uygulaması ile tıkanıklığın yaşandığı yer ve tıkanıklığa sebep olan etken tespit edilir. Sonrasında tıkanıklık açılarak giderin tekrar kullanılması mümkün olur. Sıklıkla karşılaşılan tuvalet tıkanıklıklarında genellikle tesisatlar da yaşanan sıkıntı görülmektedir. Bu gibi durumlarda da tıkanıklığın yaşanmasına etki eden sorunlar da ortadan kaldırılmaktadır.

Gerekli olan gider tıkanıklığın çözülmesi için firmamızdan destek almak için ise müşteri temsilcimiz ile iletişime geçerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Uzman ve deneyimli personelimiz kısa süre içinde adresinize ulaşım sağlayarak sorunun çözümü için gerekli hizmeti sunacaktır. Profesyonel bir ekip ile çalışarak gerekli hizmeti de en kaliteli şekilde elde etmeniz mümkün olur. Hemen firmamız müşteri temsilcimiz ile irtibata geçerek başvurunuzu yaparak gerekli desteği kısa zamanda temin etmenin de avantajını elde edebilirsiniz.