Tesisatçım

Giderler farklı sebeplere bağlı olarak tıkanabilmektedir. Yaşanan gider tıkanıklığının çözümlenmesinde uygulanacak olan basit bazı uygulamalardan yararlanarak istenen sonucun elde edilmesi ve giderin açılması mümkün olur. Bu işlemlerde yapılacak olan uygulamalarda başarılı sonuca ulaşılmaması durumunda ise uzman desteği için firmamızdan yararlanabilirsiniz.


Gider Tıkanıklığı Neden Oluşur?

Gider tıkanıklığının yaşanmasında farklı sebepler etki etmektedir. Banyo, tuvalet ve lavabo gibi alanlarda karşılaşılan gider tıkanıklarında farklı sebepler etki etmektedir. Tıkanıklığın giderilmesi işlemlerinde lavabolarda genellikle sabun atıkları, saç kalıntıları etki etmek ile beraber banyoda da saç ve kılın yanı sıra gliserin kalıntıları da etki eder. Tuvalet kâğıtları ya da gidere atılan sert cisimlerde tuvalet giderinin tıkanmasına etki etmektedir. 

Gider tıkanıklığının oluştuğu alan oluşma sebebi hakkında da aşağı yukarı bilgi de verir. Yaşanan tıkanıklık sonrasında bazı basit uygulama yöntemlerine yer açarak tıkanıklığın giderilmesini sağlayabilirsiniz. Tıkanıklığın giderilmesi işlemlerinde yapılabilecek olan basit uygulama yöntemlerine yer vermenize karşın tıkanıklığın devam etmesi durumunda profesyonel destek için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Gider Tıkanıklığının Açılma Yöntemleri Nelerdir?

Gider tıkanıklığının açılma yöntemleri tıkanıklığın gerçekleştiği alana göre değişmektedir. Gider tıkanıklığının giderilmesinde işlemlerin yapılması sonrasında ise giderin açılması mümkün olmaktadır. Böylelikle giderin kolaylıkla açılarak kullanım avantajının elde edilmesinin ayrıcalığı da edinilebilir.

Gider açma yöntemlerinde uygulanacak olan yöntemlerde eğer tıkanıklığın neden oluştuğunu biliyorsanız buna göre işlem yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer tıkanıklığın neden oluştuğunu bilmiyorsanız sırası ile gerekli olan yöntemlere yer vermeniz tavsiye edilir.

  • Lavabo Gider Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Mutfak lavabosunun yanı sıra banyo lavabosunun giderinin açılma işlemlerinde farklı nedenlere bağlı olarak yaşanan tıkanıklıklarda değişen yöntemler kullanılır. Mutfak lavaboları yemek artıkları, yağ ve çay posaları sebebi ile zaman içinde tıkanabilir. Mutfak giderini açmak için sıcak su dökmek ya da lavabo açıcı kullanmak kesin sonuca ulaşılmasını sağlarken karbonat sirke karışımı da etkili olmaktadır. Banyo lavabo tıkanıklık açma işleminde de lavabo açıcı kullanımına yer açabilirsiniz. Lavabo açıcı kullanımı sonrasında gidere sıcak suyun dökülmesi sonrasında giderde yer alan tıkanıklık giderilmiş olur. Lavaboyu açmak için uygulanacak olan yöntemler sonrasında başarı elde edilmemesi durumun uzman desteğine başvurulabilir. Lavabo giderine yapılacak farklı müdahaleler sorunun daha da büyümesine sebep olabilir. Bu sebep ile firmamız ile iletişime geçerek hizmet talep almanız avantaj sağlayacaktır.

  • Banyo Gider Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Banyo gider tıkanıklığı farklı sebepler ile yaşanabilmektedir. Banyo gideri açma işlemlerinde sıcak su kullanımı ile başarılı sonuca ulaşılmaktadır. Genellikle gliserin donması sonrasında bu gibi durumlar ile karşılaşılmaktadır. Bunun yanı sıra karbonat ve sirke karışımının yanında kireç sökücüden de destek alınabilir. Banyo gider açma işlemlerimde aynı zamanda kireç sökücüden de yararlanmanız mümkün. Özellikle inşaat sırasında giderde biriken çeşitli inşaat kalıntıları için kireç sökücü başarılı sonuca ulaşmanıza destek olacaktır. Ayrıca kireç sökücü sonrasında da gidere sıcak su dökmeniz daha başarılı sonuca ulaşmanızda etkili olacaktır.

Tıkalı gider açma işlemlerinde uygulamalarınıza rağmen başarılı sonuca ulaşmamanız durumunda konusunda uzman olan firmamızdan destek talep edebilirsiniz. Gider ve kanal açma hizmetinde profesyonel destek sunan ekibimiz kısa sürede hizmet sunacaktır.

  • Tuvalet Gider Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Tuvalet tıkanıklığı açmaya başlamadan önce suyun akışının durdurulması ve sifona tekrar suyun dolmadığından emin olmanız gerekir. Gider açma işlemi ile alafranga ve alaturka tuvaletlerde farklı pompa çeşitlerinden yararlanılmaktadır. Gider borularına takılan oyuncaklar, sert cisimlerin yanı sıra tuvalet kâğıdı ve bezlerde tıkanıklığa neden olmaktadır. Pompanın başarılı olmaması durumunda karbonat ve sirke karışımının yanı sıra tuvalet açıcılardan da yararlanılabilir. Tuz ruhu kullanımına da yer vermenin yanında çeşitli yöntemler ile tıkanıklık giderilebilir. Alafranga tuvaletin giderine takılan cismin çıkarılması için gider borusuna tel sokulmasının yanı sıra elektrik süpürgesinden de yararlanılabilir.

Bu işlemlerde yaptığınız çalışmalarda başarılı sonuca ulaşmamanız durumunda profesyonel destek için firmamız ile irtibata geçerek kameralı cihazlarla gerçekleştirilecek olan hizmetten yararlanabilirsiniz.

Gider Tıkanıklığı için Ne Zaman Destek Alınmalı?

Gider tıkanıklığın lavaboların yanı sıra banyo ve tuvaletlerde de görülebilir. Pimaş borularda yer alan pis su içindeki atıklar giderde tıkanıklığın oluşmasına etki eder. Karşılaşılan gider tıkanıklığında uygulanabilecek olan basit yöntemlerden yararlanarak tıkanıklığın giderilmesi sağlanabilir. Basit tıkanıklarda çözüm olan bu yöntemler ciddi sorunların çözümünde etkili olmamaktadır. Gerçekleştirilecek olan tıkanıklık çözümlerinden yararlanarak yapılacak olan işlemler başarılı sonuca ulaşmaması durumunda ise destek alınması son derece önemlidir.

Su tesisatlarında yaşanan sıklıkla yaşanan gider tıkanıklığında uygulanabilecek olan basit yöntemlerden yararlanılması çoğu zaman kesin sonuca ulaşılmasına etki etmektedir. Su kaçak tespiti yapılması işlemleri için ise konusunda uzman olan firmamızdan destek talep edebilirsiniz. Konusunda uzman olan ekibimizde kısa sürede sorunun nedenini tespit ederek gerekli olan işlemin yapılmasını sağlamaktadır.

Gider Tıkanıklığında Profesyonel Hizmet Alımı

Gider tıkanıklıkları lavabo, banyo ve tuvalet alanlarında farklı sebeplere bağlı olarak görülebilmektedir. Yaşanan tıkanıklıkta sorunun sebebini biliyorsanız buna göre yöntemlere yer açılarak giderin açılması sağlanabilir.

Gider tıkanıklığında giderilmesinde eğer sorunun sebebini bilmiyorsanız sıcak su, lavabo açıcı, çeşitli kimyasal kullanımları, pompalama, tel ile giderdeki cismin alınması gibi işlemler uygulanabilmektedir. Bu yöntemlerin uygulanmasına karşın başarılı sonuca ulaşılmaması ise gider borusunda ciddi bir tıkanıklığın oluştuğu anlamına gelir.

Gider borusunda yaşanan ciddi tıkanıklıklarda daha fazla işleme yer açmanız sorunun daha da büyümesine etki edebilir. Bu neden ile gerekli olan gider açma işlemleri için uzman desteğine başvurulması önerilir.

Uzman ekibimizle verdiğimiz hizmetlerimizden yararlanmak için ise hemen müşteri temsilcimiz ile irtibata geçerek gerekli olan işlemlere yer verebilirsiniz. Kısa sürede hizmeti sunacak olan uzman ve deneyimli ekibimiz gerekli tüm teçhizatlar ile sorunun sebebini belirleyerek sonrasında çözümünü gerçekleştirir.

Bursa gider açma hizmetlerinde profesyonel destek sunan firmamızdan hizmet talep etmek için hemen iletişime başvurunuzu yapabilirsiniz. Uzman ekip kısa süre içinde adresinize ulaşım sağlayarak gerekli olan işlemlere başlayıp işlemleri gerçekleştirip size avantaj sağlar.