Tesisatçım

Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pimaş kullanımı binalardaki pis suların ana boru ve rögarlara iletilmesinde avantaj sağlamaktadır. Pimaşlar lavabolarda, banyo giderleri ve tuvalet giderlerinde kullanılmaktadır. Hafif malzeme ile üretilmiş olan pimaş sayesinde tesisatlar daha rahatlıkla yapılmaktadır. Pimaş boru kullanımında ve tesisatın yapılmasında eğimin ideal şekilde hesaplanarak hassas su terazisi ile uygulamanın gerçekleştirilmesi tamamlanır.

Pimaş borusunda yaşanan tıkanmalar farklı sebeplere bağlı olarak gerçekleşmektedir. Pimaş borunun kullanıldığı bölgedeki atıkların zaman içinde tıkanıklığa sebep olmasının yanı sıra ani tıkanıklıkta yaşanabilir.

Pimaş borusunda görülen tıkanıklığın giderilmesinde tıkanıklığa sebep olan etkeni biliyorsanız bunun ile ilgili olarak uygulanacak olan yöntemlere yer açabilirsiniz. Eğer tıkanıklığın sebebini bilmiyorsanız farklı tıkanıklık açma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Uygulanacak olan bu basit tıkanıklık açma yöntemleri çoğu zaman başarıya ulaşılmasına etkilidir. Tıkalı pimaş açma işleminde basit uygulama yöntemlerinde başarılı sonuca ulaşmamanız durumunda uzman ve deneyimli ekibimizden destek almak için firmamıza başvurabilirsiniz.

Pimaş Borusu Neden Tıkanır?

Pimaş borusunda yaşanan tıkanma farklı nedenler ile yaşanabilir. Lavabolarda pimaş tıkanıklık sebepleri yağ ve yemek atıklarının yanı sıra sabun atıkları nedeni ile de görülebilmektedir. Banyo giderlerinde ise gliserinin yanı sıra saç telleri sebebi ile de tıkanmalar yaşanabilir. Alafranga ya da alaturka tuvaletlerde yaşanan tıkanma ise tuvalet kâğıdı nedeni ile olabilmektedir. Bunun yanı sıra sert cisimlerin ya da su da erimeyen bazı cisimlerin pimaş borusuna takılarak tıkanmaya neden olması ile de karşılaşılabilmektedir.

Pimaş Borusunu Açma Yöntemleri Nelerdir?

Pimaş borusunda yaşanan tıkanıklıklar değişen kullanım alanlarına göre en uygun olan yöntem ile açılabilmektedir. Uzman desteğine başvurmadan önce bu basit uygulama yöntemlerini deneyerek tıkanıklığa çözüm bulmanız mümkün.

Lavabo Pimaş Borusu Gider Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Lavaboları tıkanıklığında pimaş borusuna yağ, yemek atıkları, çay posası gibi malzemelerin takılması sıklıkla görülür. Mutfağın giderinde karşılaşılan tıkanıklıkta bu sebepler görülürken diğer lavabolarda ise sabun atıkları ve bu atıkların donması en çok görülen etkendir.

Lavabo gideri tıkanıklığının çözümünde ile olarak pompalama işlemine yer vermeniz tavsiye edilir. Bu tıkanıklığın giderilmesine etki etmemiş işe donmuş yağ ya da gliserin sebebi ile oluşan tıkanıklığı çözmek için sıcak su gidere dökülebilir.

Tıkanıklığı açmak için uygulanan bu yöntemlerde istenen başarının elde edilmemesi durumunda karbonat ve sirke karışımının yanı sıra dilerseniz lavabo açıcı da kullanarak tıkanıklığın giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Banyo Pimaş Borusundaki Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Banyo giderlerinde kullanılan pimaş boruları pis suyun alandan tahliyesine destek olur. Gider borularından yararlanılarak gerçekleşen tahliyede kimi zaman boru içinde tıkanıklık ile karşılaşılabilmektedir.  Tıkalı bölgenin açılması için öncelikle pompalama işlemine yer açmanız önerilir. Eğer bu işlem istenen başarının elde edilmesine olanak sunmamış ise giderin açılması için sıcak su uygulaması, kireç sökücü ya da lavabo açıcı kullanımına yer verilebilir. Bu işlemlerde tıkalı olan bölge büyük olasılık ile açılır. Fakat ciddi tıkanıklıklarda ya da farklı sebepler nedeni ile yaşanan tıkanma durumunda açılma görülmez. Bu durumda ise uzman desteğini almanız önerilir.

Tuvalet Pimaş Borusunda Tıkanıklık Nasıl Açılır?

Tıkalı boru açma işlemlerinde kullanıldığı alanda tıkanma sebebi ile ilgili aşağı yukarı bilgi vermektedir. Gider açma işleminde tuvalet alanlarında genellikle tıkanıklık sebebi tuvalet kâğıdı nedeni ile görülür. Bunun yanı sıra oyuncaklar, bez, inşaat atıkları gibi farklı sebeplerde tıkanıklığa neden olabilmektedir. Tuvalet tıkanıklığının giderilmesinde alafranga ve alaturka tuvaletlerde farklı uygulamalara yer açılabilmektedir. Tıkanıklığı açma işlemlerinde en sık tercih edilen ise pompalamadır. Fakat alaturka tuvalet ile alafranga tuvalet için kullanılan pompalar farklıdır. Bu detaya dikkat ederek pompanızı satın almanız önerilir.  Aynı şekilde tıkanıklığın açılmasında çeşitli açıcı kimyasallarında ya da karbonatlı sirke karışımından da yararlanmanız mümkün.

Tuvalet giderinizde pimaş borularınızı tıkayan sebebi biliyorsanız buna göre farklı yöntemlerde yer açabilirsiniz. Eğer tıkanıklığın giderilmesi işleminde başarılı sonuca ulaşamıyorsanız profesyonel destekten yararlanarak kırmadan dökmeden hizmet almanın avantajını da elde edebilirsiniz.

Firmamız konusunda uzman ve deneyimli ekip ile sizlere destek olmanın yanı sıra kameralı sistem ve robot cihaz kullanımı ile gerekli gider tıkanıklığı açma işlemini gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda işlemlerde pimaş borularında yaşanan çatlak, kırık ve benzeri sıkıntılarda tespit edilebilir. Su kaçağı tespitleri ile de bina için son derece önemli olan ve ilerleyen zamanda büyük sorunlara sebep olabilecek olan sorunun çözümü de firmamızın ekibi tarafından kısa sürede gerçekleştirilir. Pimaş borusunda yaşanan gider tıkanıklığının açılması ile ilgili hizmet talebinde bulunmanız sorunun çözümü için yeterlidir.

Pimaş Borusunu Açmada Uzman Desteği

Pimaş borusunda yaşanan tıkanıklık tuvalet, banyo ve lavabolarda sıklıkla karşılaşılmaktadır. Pis suyun binadan taşınmasına destek olan pimaş borusunda yaşanan tıkanıklığın giderilmesinde uygulanacak olan basit yöntemler çoğu zaman istenen etkiyi yaratarak tıkanıklığın giderilmesini sağlar. Uygulanan basit yöntemlerden yararlanmanıza karşı tıkanıklığın devam etmesi durumunda daha büyük zarara yer vermemek için firmamızdan hizmet talep edebilirsiniz.

Gider tıkanıklığının açılması hizmetlerinden su kaçağı tespiti hizmetine kadar birçok tesisat çalışmaları için firmamız destek vermektedir. Kaçak tespitlerini gerçekleştirirken kameralı uygulamadan yararlanan ekibimiz nokta atışı ile sıkıntılı alanın tespit edilmesini sağlar.

Kanal açma işlemlerinde, gider tıkanıklıklarında ve su kaçağı tespitlerinde hizmet sunan firmamızdan gerekli desteği edinmek için hemen müşteri temsilcimiz ile irtibatta geçerek başvurunuz yapabilirsiniz. Konusunda uzman ve deneyimli ekibimiz kısa süre içinde adresinize ulaşım sağlayarak kameralı sistem ve robot cihaz kullanımı ile tıkanıklık sorununun giderilmesini sağlar. Pimaş borularında yaşanan kırık, çatlaklarında tespit edilmesini sağlayan uygulama ile aynı zamanda eğim problemleri de tespit edilerek çözüm de sunulur.