Tesisatçım

Acil Tesisatçı

...
Acil Tesisatçı
Acil Tesisatçı

Tesisatlar konutların ve işletmelerin dolaşım sistemlerini ve sinir sistemlerini oluşturmaktadır. Mekanik tesisat ve elektrik tesisatı en çok bilinen tesisat sistemleridir. Firmamız, mekanik tesisatı oluşturan ısıtma, soğutma, havalandırma, temiz ve pis su, sıhhi sıcak su ve yangın söndürme sistemleri konusunda uzman personel istihdam etmektedir. Acil tesisatçı ihtiyaçlarınızda zaman kaybetmeden bizler ile irtibata geçebilirsiniz.

Mekanik Tesisat İşleri Nelerdir?

1.Isıtma Sistemi

Yapıların ısıtılması için gerekli olan tesisat işlerini içermektedir. Isıtma kazanları veya farklı ısıtma ekipmanlarını, ısı taşıma ve dağıtma gereçlerini kapsamaktadır. Kalorifer tesisatçısı, acil tesisatçı ihtiyaçlarınızda bizler ile irtibata geçerseniz sorunlarınız en kısa sürede çözümlenecektir.

Kombi bakımı, kombi temizliği, petek temizliği gibi hizmetlerimiz de bulunmaktadır. Kalorifer tesisatı arızaları sadece ehil kişiler tarafından düzeltilmeye çalışılmalıdır. Petek temizliği ısıtma sistemlerinizin verimli çalışmasını sağlar, belirli aralıklar ile kalorifer petek temizliğini yaptırmalısınız.

Petek Temizliği

Petek temizleme makinesinin türüne bağlı olarak ilaçlı ya da ilaçsız petek temizleme yapılmaktadır. Her iki yılda bir yapılacak radyatör temizliği sayesinde ısıtma sisteminiz çok daha verimli çalışacak sizler de daha az yakıt masrafı ile karşılaşacaksınız.

İlaçlı Petek Temizliği

Depolu bulunan petek temizleme makineleri yardımı ile yapılabilir. Petek temizleme makinesinin uyguladığı basıncın peteklerde bulunan tortu ve kireçleri sökmeye yeterli olmadığı durumlarda ilaçlar devreye girer. Petek temizleme ilacı asit özelliği taşıyan bir kimyasaldır. Asit özelliği sayesinde kireç tabakasını ve tortuları petek cidarlarından söker.

İlaçlı petek temizliği yapılırken ilaç oranları dikkatli ayarlanmalıdır. Az kullanımda etkisiz bir müdahale olurken, aşırı kullanımda ise kombi ve radyatörlerin zarar görme ihtimali söz konusu olacaktır. Kalorifer sistemi çok eskiyse ilaçlı petek temizleme yapılması önerilmez. Korozyona uğramış petek ve borular ilaçtan zarar görerek, delinebilir. Çok eski sistemlerde sadece su ile petek temizleme yapılmalıdır.

Yaklaşık bir metre uzunluğunda bulunan radyatörün temizlenmesi için makine deposuna 8 litre su konmalıdır. Orta büyüklükte bir dairede toplam 6-7 petek bulunur. Bu miktarda petek için 50-60 litre suya ve 1 litrede ilaca ihtiyaç duyulur. İlaç oranlarını ustalarımız rahatlıkla dairenizdeki duruma göre ayarlayacaktır.

2.Soğutma Sistemleri

Küresel ısınma nedeniyle her yaz daha da sıcak olmaktadır. Aşırı sıcakların olduğu günlerde yapıların belli bölümlerinin soğutulması lüks olmaktan çıkmakta, artık zorunlu ihtiyaç olmaktadır. Soğutma sistemleri klima, klima üniteleri ve onların bağlantılarını kapsamaktadır.

3.Havalandırma Sistemleri

Yapıların her bölgesine kontrollü bir şekilde temiz hava ulaşmasını sağlayan sistemlerdir. Havalandırma sistemleri ısıtma ve soğutma sistemleri ile entegre bir şekilde çalışmaktadır. Doğal havalandırmanın yapılamadığı veya kontrolü bir şekilde havalandırma yapılması gereken ortamlarda emiş ve üfleme kanalları, fanlar, klima santralleri ve ısıtıcılar sayesinde havalandırma yapılmaktadır. Bu sistemler sayesinde kirli hava sürekli dışarı atılmakta, temiz hava ise yapının her bölgesine kanallar sayesinde dağıtılmaktadır.

4.Temiz Su Sistemleri

Sıhhi tesisat diye adlandırılan mekanik tesisat alt bölümü temiz su ve pis su sitemlerinden oluşmaktadır. Su tesisatı ustası ihtiyaçlarınızda firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca su kaçağı tespiti işlerini de yapmaktayız.

Temiz su tesisatı su depoları, borulama, hidroforlar ve pompalar gibi kısımları kapsar. Kullanma suyu ve içme suyu ihtiyacını giderir, bazı sistemlerde su arıtma ve yumuşatma bölümleri de bulunmaktadır.

5.Atık Su Sistemleri

Kullanım sonucu oluşan ve yağmurlardan toplanan suların kanalizasyon ve yağmur suyu toplama hatlarına iletilmesini sağlayan sistemlerdir. Yağmur suyu iniş boruları, süzgeçler, bina atık su kolonları ve bunların bağlantılarını ,rögar hatlarını kapsamaktadır.

Atık su giderlerinde oluşabilecek tüm sorunlar günlük yaşantımızı olumsuz etkilemektedir. Tıkanıklık açma gibi baş ağrıtan sorunlarda bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Lavabo tıkanıklığı, gider açma vb. hizmetleri sorunsuz bir şekilde yapmaktayız.

6.Sıcak Su Sistemleri

Temizlik ve banyo ihtiyaçları için üretilen sıcak suyu kapsamaktadır. Sıcak su doğalgaz, katı yakıt ve fuel oil ile üretilebilmektedir. Kazanlar, kombiler ve dağıtım elemanları bu sistemi oluşturur. Yapıların ihtiyaçlarına göre çok farklı sıcak su üretme teknikleri bulunmaktadır. Doğalgaz en çok tercih edilen sıcak su üretme  yakıtıdır. Doğalgaz tesisatı konusunda da uzman personellerimiz bulunmaktadır.

7.Yangın Söndürme Sistemi

Binalarda yangın çıkması halinde en kısa sürede etkin müdahale edebilmeyi sağlayan sistemlerdir. Yangın dolapları, yangın su depoları, sprinkler ve bunların birbirleri ile olan bağlantısını sağlayan borulardan oluşmaktadır.

Acil Tesisatçı İhtiyacı Olursa

Yaşadığınız konutta veya işletmenizde acil tesisatçı ihtiyaçlarınızda bizler ile iletişime geçerseniz, sorunlarınız en kısa sürede çözülecektir. Sıhhi tesisat sorunlarınızdan, korniş montajına, tıkanıklık açmadan, kaçak tespitine kadar geniş bir alanda hizmet vermekteyiz.

Her türlü tesisat sorunlarınızda telefonlarımızdan ve internet üzerinden müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçerek tesisat sıkıntılarınız hakkında görüşebilirsiniz. Acil su tesisatçısı arayışında iseniz bizimle çalışabilirsiniz.

Sıhhi tesisat sorunları binaların konforunu hemen etkilemektedir, bu sebepten problemler beklemeden acil olarak çözülmelidir. Bazı durumlarda problem direkt görülmez, müdahale sonrası sistemler daha verimli ve sıhhatli çalışınca etkisi hissedilir. Kombi bakımı, petek temizliği, lavabo koku giderme gibi hizmetler bunlara örnek sayılabilir.

Tıkanıklık sorunlarında, firmamızın müdahale ettiği durumlarda gider borularında biriken atıklar ve kireçler basınçlı yıkama makinesi yardımı ile temizlenmektedir. Bu şekilde müdahale edilen giderlerde sorun kalmamakta ve ilk günkü kadar temiz olmaktadır. Bu tür sıkıntılarda müdahale öncesi ve sonrası boruların içerisi kamera ile incelenerek ne tür bir müdahalenin daha faydalı olacağına karar verilmektedir. Su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma gibi işlemlerde, etrafa zarar vermeden işlemleri yapmak çok önemlidir.

Kaliteli işçilik ve modern ekipmana sahip firmalar ile tıkanıklıkların temizlenmesi oldukça kolay ve ekonomik olmaktadır. Hassas çalışma ile tesisat borularına zarar vermeden pratik çözümler ile tıkanıklık açma kolayca yapılmaktadır.

Acil tesisatçı gerekli ise bizlere web sitemiz üzerinden de ulaşabilirsiniz.