Tesisatçım

Gizli Su Kaçağı Tespiti Yapılabilir Mi?

...
Gizli Su Kaçağı Tespiti Yapılabilir Mi?
Gizli Su Kaçağı Tespiti Yapılabilir Mi?

Evlerimizde ve işyerlerimizde su tesisatları ne kadar kusursuz yapılırsa yapılsın su kaçağı problemleri ortaya çıkabiliyor. Su kaçağı sorunlarını çözebilmek adına da profesyonel bir hizmet alınması şart. Su sızıntısını bulma işleminde su tesisatçısı olarak hizmet veren kişiler ile iletişime geçerseniz sorunu yalnızca daha fazla büyütmüş olacaksınız. Sızıntının olduğu alan ciddi şekilde zarar görecektir.

Su sızıntısı bulma işlemleri eski dönemde tahminler üzerine gerçekleşirdi. Yer döşemesinde kabarmalar hangi bölgede oluyorsa o bölgede tadilat işlemlerine başlanırdı. Eğer kaçak gerçekten o bölgedeyse bir sorun yaşanmazdı ancak o bölgede değilse sırayla farklı bölgeler kırılmaya başlanırdı. Tabi ki bu durumda duvarlar ve zemin kaplamaları kısa sürede darmadağın olurdu.

Su kaçağı bulmak için artık bu geleneksel yöntemler kullanılmıyor. Tamamen özel cihazlar kullanılarak su kaçağının tespiti mümkün. İnsanlar eski yöntemlere alıştıkları için sürekli olarak gizli su kaçağı tespiti yapılabilir mi sorusunun yanıtını arıyor ve yanıtın olumsuz olmasını bekliyorlar. Ancak firmamız profesyonel olarak sunduğu hizmet dahilinde gizli su kaçaklarını kolayca bulmayı başarıyor.

Hangi Durumlarda Su Kaçaklarını Tespit Edebiliyoruz?

Direkt olarak söylememiz gerekirse evinizde ya da işyerinizde yaşanan su kaçakları nerede olursa olsun ekiplerimiz kısa süre içerisinde bu kaçağı tespit edecektir. Kaçağın zeminde, duvarda, banyoda ya da mutfakta olması önemli değildir. Kameralı cihazlarımızla birlikte kaçak nerede olursa olsun kısa süre içerisinde tespit etmeyi başarıyoruz.

Kırmadan su kaçağını bulma işlemlerinde kaplamaların hangi malzemeden yapıldığı önemli değildir. Kullandığımız cihazlar fayans ya da parkenin altında yaşanan su kaçaklarını kolayca tespit edebilirler. Aynı durum duvarlar için de geçerli olmaktadır. Duvarlar hangi malzemeyle kaplanırsa kaplansın kullandığımız cihazları şaşırtamayacaktır.

Gizli Su Kaçağı Tespiti Hangi Aşamalardan Oluşuyor?

Cihazla su kaçağını tespit etme işlemleri belirli aşamalardan oluşmaktadır. Firmamız siz değerli müşterilerine her zaman aynı kalitede hizmet vermeyi amaçladığından belirli bir plan oluşturur. Her zaman bu plana sadık kalınarak işlemler yapılmaktadır. Böylece sunduğumuz hizmet değişkenlik göstermeden her zaman yüksek kalitede sizlere ulaşacaktır.

Randevunun Alınması

Su tesisat kaçaklarına dair belirtilen görmeye başladığınız anda bizlere ulaşabilirsiniz. Sizin uygun olduğunuz tarihi ve saati bizlere bildirdiğinizde ekiplerimiz verdiğiniz adreslere gelerek çalışmalara başlayacaktır. Bu taleplerinize aynı gün içerisinde karşılık verilebildiği gibi ileri bir tarihte de su kaçağı tespiti işlemlerinin yapılması kararlaştırılabilir. Tamamen sizin seçiminize bağlıdır.

Özel Ekipmanlar İle Adrese Ulaşım

Ekiplerimiz günün tamamında canla başla çalışmalarını sürdürmektedir. Sizlerle belirlenen randevu saatlerinde de gerekli tüm teknolojik cihazı yanına alan ekiplerimiz adresinizde olacaktır. Kullandığımız akustik dinleme cihazları ya da diğer kameralı cihazlar büyük ebatlarda değildir. Bu sebeple de banyo ya da tuvalet gibi dar alanlara dahi rahatlıkla girerler.

Su Kaçağının Yerinin Tespit Edilmesi

Kırmadan su kaçağı bulma işlemi başladığında makinalar çalıştırılacak ve işini en iyi şekilde yapmaları beklenecektir. Tarama işlemlerine de kaçağın olmasının muhtemel olduğu bölgelerden başlanır. Eğer bu bölgelerde beklenen bir anormallik yoksa farklı alanlarda taramalar yapılır ve kısa sürede su kaçağının yeri noktasal olarak tespit edilir. Tespitlerde bir hata olma ihtimali sıfırdır.

Kaçağın Bulunduğu Alanın Açılması

Su sızıntısı tespiti yapıldıktan sonra sorunun ortaya çıktığı bölgede tadilatlara başlanması gerekmektedir. Su kaçağının yerine göre bazı durumlarda yer ya da duvar kaplama malzemelerini kırmadan dökmeden kaçağın olduğu yere ulaşılır. Bazı durumlarda ise yalnızca su kaçağının bulunduğu bölgeler çalışma alanı oluşturulacak şekilde açılacaktır.

Su Kaçağının Onarım Aşaması

Firmamız tarafından sunulan hizmetler tabi ki su kaçağının tespiti ile sınırlı olmaz. Firmamız tespit ve onarım hizmetini beraber sunmaktadır. Su kaçağı bulma işlemi tamamlandıktan sonra ekip arkadaşlarımız onarım aşamasına geçmektedir. Bu aşamada borulardaki sızıntı ortadan kaldırılır ve uzun süre tekrar kaçak problemlerinin yaşanmaması adına malzeme değişimleri yapılır.

Açılan Alanın Eski Haline Getirilmesi

Firmamızın sunduğu hizmet su sızıntısının kırmadan tespit işlemi ve sonrasında onarımı ile sonlanmaktadır. Kırılan bir fayans söz konusu ise firmamız bu fayansın temini ya da yerine uygulanması aşamasında bir hizmet sunmaz. Çok küçük bir alan olduğundan rahatlıkla sizler bu alanı tekrardan kapayarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Gizli Su Kaçağı Tespitinde Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Yaşadığınız gizli su kaçağı problemlerinde hiç vakit kaybetmeden bizleri aramanız gerekmektedir. Neden ilk tercih olarak bizi seçmeniz gerektiğini merak ediyor olabiliriniz. Bunun için sizlere sunabileceğimiz birçok etmen söz konusu olmaktadır.

İlk olarak firmamız her zaman son teknoloji cihazları kullanmaktadır. Tamamı ithal olarak yurt dışından getirilen ve su kaçağı tespitinde en üst düzey teknolojiye sahip ürünlerdir. Ürünlerin sahip oldukları teknoloji yanılma payını sıfıra indirecektir. Su kaçağının yanlış bir şekilde tespit edilmesi söz konusu olmaz.

Su kaçağı tespiti çok kısa bir süre içerisinde gerçekleşecektir. Cihazlar çalıştırıldıktan yalnızca birkaç dakika sonra su kaçağının yeri noktasal olarak tespit edilir. Bu aşamadan sonra çözüm olarak hangi işlemlerin uygulanacağına karar verilmektedir. Sizlerin de düşünceleri sorularak alınan kararlar kısa süre içerisinde uygulanmaya başlar.

Su kaçağının tespit edilmesi ve onarılması aşamasında etrafa minimum seviyede zarar verilecektir. Bazı işlemlerde etrafta hiçbir zarar söz konusu olmaz. Kısa süre içerisinde işlemler bitirilip ekiplerimiz adreslerden ayrıldığında direkt olarak tesisatı kullanmaya başlayabilirsiniz. Onarım için kırma işlemi yapılacaksa da bu işlemler son derece küçük bir alanı kapsar.

Vatandaşlarımızın sürekli olarak bizleri tercih etmesindeki bir diğer sebep ise uygun fiyatlarımızdır. En son teknoloji cihazları kullanmamız ve tecrübeli bir ekibe sahip olmamıza rağmen fiyatlarımız sektörün en uygun seviyelerinde seyretmektedir.