Tesisatçım

Bayrampaşa Su Tesisatçısı

...
Bayrampaşa Su Tesisatçısı
Bayrampaşa Su Tesisatçısı

Evinizde, ofisinizde tesisat ile ilgili sorunlarla sıkça karşılaşıyorsanız ve güvenilir bir çözüm arıyorsanız Bayrampaşa su tesisatçısı arayışınıza son veriyoruz. Güvenilir, profesyonel çözümlerle yanınızdayız. Hizmet almadan önce bilgi edinebilmeniz için konuyu detaylandırıyoruz.

bayrampaşa su tesisatçısı

Su tesisatı yapılan en olmazsa olmaz kullanım elemanlarından bir tanesidir. İnsanoğlunun en temel ihtiyaçlarından bir tanesi olan suya hem ulaşılmasını hem de tahliyesini sağlayan sıhhi tesisatın her  zaman en iyi kaliteli ürünlerle ve en iyi işçilikle inşaa edilmesi gerekir. Böylece bu yapı elemanları uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Ancak günümüz şartlarında tüketim imkanlarının değişmesi sebebi ile sıhhi tesisatlar zaman zaman kullanıcılar tarafından yabancı maddelere maruz kalır.

Sıhhi tesisat her ne kadar kaliteli malzeme ve titiz işçilikle yapılmış olsa da bu yabancı maddelerden dolayı tıkanma ve sızıntı gibi sorunlarla karşı karşıya kalmak bazen kaçınılmaz olabilir. Bu yabancı maddeler genellikle ıslak mendil, kağıt mendil, bebek bezi ve yetişkin tüketim ürünleri gibi ürünlerdir. Bu ürünlerin özellikle tuvalet giderlerinden atılması sıhhi tesisatlardaki tıkanmanın en yaygın nedenleridir.

Bayrampaşa su tesisatçısı olarak bu semtte ve çevre semtlerde birçok farklı sıhhi tesisat işlemlerini deneyimli ekibimizle kısa sürede yapıyor ve sorunları çözüme kavuşturuyoruz. Firma tesisat montajından sorunlarına kadar hemen hemen her türlü sıhhi tesisat alanında faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Hizmetlerimizi daha yakından tanıtmak için oluşturduğumuz bu yazımızda verdiğimiz hizmetlerimizin neler olduğunu detaylıca öğrenebilirsiniz. 

Bayrampaşa Kombi Montajı

Kömürlü merkezi sistemli yada sobalı yapıların doğalgaz dönüşümü ile en çok ihtiyaç duyulan sıhhi işlemlerden bir tanesi kombi montajıdır. Gerek yeni yapıların olsun gerekse eski yapıların olsun doğalgaz tesisatının binanın içine çekilmesiyle bireysel kullanım için yapılması gereken ilk işlem kombi montajıdır.

Doğalgaz kullanımının ilk adımı olan kombi montajının en iyi şekilde yapılması ısı verimi konusunda büyük bir tasarruf sağlar. Kombinin çalışma mantığı doğalgaz tesisatından gelen enerji ile şebekeden gelen suyun kombi sayesinde ısınıp peteklere gönderilmesidir. Sıcak suyun petekler arasındaki devretmesiyle petekler ısınarak çevreye sıcak hava verir. Tüm bu sistemin sağlanmış olması hem kombi montajı hem de petekler arasındaki boru tesisatı işi Bayrampaşa su tesisatçısı olarak bizim uzman olduğumuz alanlardan bir tanesidir. Hem yeni evinizin kombi montajı için hem de doğalgaz dönüşümü için uzman ekibimizle birlikte ihtiyaçlarınızı en kısa sürede çözüme kavuşturuyoruz.

Bayrampaşa Temiz Su ve Kirli Su Tesisatı

Su tesisat hizmetlerimiz arasında işimizin temelin oluşturan alan temiz su ve kirli tesisat işlemleridir. Gerek sıfır montaj olsun gerekse tamirat ve tadilat işlemleri olsun temiz su ve kirli su tesisat işlemlerinizi yapı planına sadık kalarak en iyi şekilde yapıyoruz. 

Eğer Bayrampaşa’da temiz su ve kirli su tesisatı için sıhhi tesisatçı arıyorsanız bizimle iletişime geçmeden kesinlikle karar vermeyin. Uzman ekibimiz ile kısa sürede adresinize gelerek size işlem öncesi her konuda bilgi vererek işe başlıyoruz.

Bayram Petek Temizliği

Gerek doğalgazlı petekler olsun gerekse kömür ile ısınan petekler olsun peteklerin içinde dolaşan su, bir süre sonra hem sıcaklığın etkisiyle hem de içinde bulunduğu metal boruların yapısından dolayı kirlenir. Kirlenen su zaman içinde kurum bağlar.

Zift şekline gelen suyun bir süre sonra ısınması daha geç olur. Bu da peteklerden istenilen verimin düşmesine neden olur. Ancak temiz suyun borulardan ve peteklerden geçmesi hem daha kolay olur hem de kısa sürede ısınır. Kısa sürede ısınan petekler yapı içindeki ısı veriminin artmasına neden olur. Bu nedenle petek temizliği oldukça önemlidir.

Petek temizliğinin periyodik bir şekilde yapılması doğalgaz tüketiminde tasarruf sağlarken kömürde ise daha fazla ısınmayı sağlar. Petek temizliğinin tasarruf sağlamasının yanı sıra bir diğer avantajı da zaman içinde oluşan isin önüne geçmektir.

Çok dikkatli bakıldığında pek farkedilmese de duvarlarda ve petek üstlerindeki perdelerde isler oluşur. Bu is zamanla giderek artar, perde ve güneşliklerde sararma yada kararmalara neden olur. Bu sararma ve kararmaların en büyük nedeki petek içlerinde kurum bağlamış suların dolaşımıdır.

Petek temizliği sayesinde bu durum daha uzun bir zamana yayılabilir yada çok az olabilir. Hiç temizlenmemiş peteklerin perde ve duvarlara verdiği zarar kesinlikle periyodik olarak temizlenen peteklere oranla oldukça fazladır. Bu durum ayrıca yapı içinde temiz hava dolaşımına da etki etmektedir. Tesisat içindeki kirli su bir süre sonra hafif koku yapmaya da başlar. Paslanmış demir kokusunu andıran bu koku petekler içinde kurum bağlamış suyun kokusudur.

Bayrampaşa Tuvalet Tıkanıklığına Çözüm

Ev ve işyerlerinde en can sıkıcı durumlardan bir tanesi tuvalet tıkanıklığı sorunudur. Eviniz yada işyeriniz Bayrampaşa’da veya civarında ise Bayrampaşa sıhhi tesisatçı olarak bizimle rahatlıkla iletişime geçebilirsiniz. En acil çözülmesi gereken sorunlardan bir tanesi olan tuvalet tıkanıklığı sorununuzu deneyimli tesisat ustası ekibimizle kısa sürede çözüme kavuşturabiliriz.