Tesisatçım

Avcılar Su Kaçağı Tespiti

...
Avcılar Su Kaçağı Tespiti
Avcılar Su Kaçağı Tespiti

Evlerde ve işyerlerinde çözülmesi en zor sorunlardan bir tanesi su kaçaklarıdır. Su kaçağı sorunu çözmedeki en önemli nokta sorunun tam olarak nereden kaynaklandığını öğrenmektir. Su kaçakları için birçok neden olabilir. Bazı su kaçakları lavaboların su borusunda bulunan çatlaklardan kaynaklanırken bazıları ise direk sıvada bulunan çatlaklardan alt kata su geçmesi sonucunda oluşur.

Özellikle sıvadaki çatlaklardan dolayı oluşan su kaçaklarının tespit edilmesi, en zor su kaçaklarından bir tanesidir. Bu su kaçaklarını tespit etmek ise çoğu zaman termal kamera ile yapılmaktadır. Sıva çatlağının içindeki suyun sıcaklığının sıvadakinden farklı olduğu için termal kamera ile tespit edilmesi oldukça kolay ve sağlıklı bir işlemdir. Eğer avcılar su kaçağı tespiti konusunda sıvalardaki çatlaklardan kaynaklanan bir sorun yaşıyorsanız profesyonel ekibimizle gelerek su kaçağı yer tespiti ve tamiri konusunda yardımcı oluyoruz.

Su Kaçağı Neden Olur?

Su kaçağının nedeni ilk olarak nerede olduğuna bağlıdır. Su kaçağının tamir etme zorluğu konumuna göre değişiklik gösterebilir. Örnek vermek gerekirse mutfakta olan bir su kaçağı için ilk olarak bakılması gerekilen yer mutfak tezgahı altındaki kıkırdak borulardır. Bu borulardaki herhangi bir delik yada çatlaktan dolayı su kaçağı olabilir. Su kaçağı tespiti konusunda en kolay tespit edilen sorunlardan bir tanesi bu durumdur. Mutfaklarda su kaçağının kolay tespit edildiği yerlerden bir tanesi de derzlerde oluşan çatlaklardır. Özellikle mutfak tezgahındaki evyenin yapıştırılmasında kullanılan derz malzemesinin kireç sökücü, lavabo açıcı gibi kimyasallardan dolayı zaman içinde dökülmesiyle çatlaklar oluşur. Bu çatlaklar suyun geçebileceği hale geldiğinde ise sızıntılar meydana gelir. Evlerde ve işyerlerinde orta ölçekli su kaçaklarının en yaygın nedenlerinden bir tanesi budur. İşiniz yada eviniz Avcılar’da ise ve Avcılar’a yakınsa Avcılar su kaçağı tespit hizmetimizle bu sorunları çok fazla kafanızda büyütmenize artık gerek yok. Profestonel avcılar su tesisatçısı ustalarımızla gerekli durumlarda termal kamera ve dinleme cihazları ile bile su kaçağı tespitlerini kolaylıkla yapabiliriz.

Su kaçağı olan alanlardan bir tanesi de ıslak zemin olarak bilinen banyo ve tuvaletlerdir. Banyo ve tuvaletlerdeki su kaçakları da yine gider su borularının yada derz çatlaklarından kaynaklanabilir. Ancak bu alanlar için başka sebepler de vardır. Bunlardan bir tanesi ise klozetlerdeki rezervuarlarda oluşan hatalardır. Klozetlerin rezervuarları, klozete monte edilmek için alttan uzun somun ve vidalar kullanılır. Bu montaj elemanları zamanla uzun süre suya maruz kaldıkları için paslanırlar yada çürürler. Çürüyen ve paslayan malzeme ise zaman içinde dökülür ve hacmi azalır. Hacminin azalması ile bu bölgelerde su sızıntıları meydana gelebilir. Klozetlerde su kaçağı tespit etmek için bakılması gereken ilk yerlerden bir tanesi bu bağlantı bölgeleridir. Buralardaki su kaçağı direk klozetin dışına sızıntı şeklinde olur. Bunun yanı sıra klozetteki bir diğer su sızıntısı da rezervuarın içindeki sıkıntıdan kaynaklanmaktadır. Rezervuarın tabanında bulunan boşaltma takımı da zaman içinde gevşeyebilir ya da bu bölgede sudan kaynaklı kireçlenme olabilir. Bu durumda kireç kütleleri boşaltma takımının tam anlamıyla kapanmamasına neden olur. Bu durum da kaçak bulan ustalarımızın defalarca tecrübe ettikleri sorunlardan bir tanesidir.

Su kaçakların nadir de olsa görüldükleri yerlerden bir tanesi de balkonlardır. Yeni yapılan binalarda yağmur gider borularını saklamak için gider tesisatları sıva altından döşenmektedir. Bu yöntem binanın estetik görünümüne katkı sağladığı için en çok tercih edilen yöntemdir. Ancak yağmur gider borularında oluşabilecek bir su kaçağı sırasında ise tamiri konusunda dezavantaja sahiptir. Yağmur giderleri hayvanların taşıdıkları yuva atıkları, yosunlar, hayvan dışkıları gibi sebeplerden dolayı tıkanabilir. Bu tıkanıklık borulardaki bağlantı bölümlerine denk geldiğinde kaçağa yada taşmaya neden olur. Yağmur giderlerindeki su kaçağı tespiti için kullanılan en yaygın yöntemler termal kamera veya izleme cihazıyla tespittir.

Avcılar’da Su Kaçağı Tespiti için Neden Biz?

İstanbul’un hem işyeri hem de konut olarak en yoğun olduğu bölgelerden bir tanesi Avcılardır. İstanbul’un büyük iş semtlerine yakınlığından dolayı nüfusu oldukça büyük olan Avcılar’da su tesisat işlemleri konusunda birçok dükkan ve firmalar vardır. Ancak hangilerinin güvenilir ve yaptığı işlemin arkasında tam olarak durduğu ve hangisinin en iyi kaliteyle en uygun fiyat verdiği bu konuda sorun yaşayan vatandaşlar için büyük bir araştırma konusu olabilir. Eğer işinde tecrübesiz su tesisatçısı evinizdeki veya işyerinizdeki su tesisatı işlemini yapmışsa sonrasında başınıza birçok sıkıntının geleceği kuvvetli bir ihtimaldir. Çünkü su tesisatı işi başlı başına büyük bir işçilik kalitesi, tecrübe ve bilgi gerektiren bir iştir. Sonrasında su kaçağı işlemleri ile uğraşmak ise evi yada işyerini sağlıklı kullanım açısından zor günler geçirmenize neden olur.

Firma olarak ev ve işyerlerinde su kaçağı sıkıntısı yaşayan müşterilerimizin neler hissettiklerini ve düşündüklerini çok iyi bildiğimiz için verdiğimiz hizmeti her zaman en üst kalitede tutmada özen gösteriyoruz. Su tesisatı işlerinde en önemli şeyin her zaman yapılan işin arkasında durmak olduğunu çok iyi biliyoruz. Hem su tesisatı işlerinde hem de su kaçağı işlerinde her türlü işlemi kendi evimiz yada işyerimiz gibi düşünerek işimizi icra ediyoruz. Bu yüzden su tesisatçısı ekibimizde her zaman işinin ehli ve güvenilir ustalara yer veriyoruz.

Çok iyi biliyoruz ki su kaçağı konusundaki en büyük zorluk kaçağın nereden ve nasıl kaynaklandığını tespit etmektir. Özellikle sıva altı su tesisat ve gider sistemlerindeki kaçağı tespit etmek çıplak gözle tespit etmek çok zordur. Bu yüzden günümüz teknoloji imkanlarını da kullanarak zor bölgelerde termal kamera ve dinleme cihazı gibi cihazlardan yardım alarak sorunun nedenini anlamaya çalışıyoruz.

Avcılar su kaçağı tespiti, su kaçağı tamiri gibi konularda hizmet ve destek almak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz sorunlarınıza kısa sürede çözüm bulmanız için çok önemlidir.