Tesisatçım

Banyo Neden Tıkanır?

...
Banyo Neden Tıkanır?
Banyo Neden Tıkanır?

Banyolar hiç kuşkusuz evlerimizin en önemli bölümlerinden bir tanesi. Banyolarda yaşanan en küçük arızalarda dahi yaşam kalitesinde ciddi düşüşler yaşanabiliyor. Bu da herhangi bir sorun yaşandığında olabilecek en kısa sürede sorunun çözülmesi gerektiğini ortaya koyuyor.

Banyolarda ortaya çıkan sorunların başında tıkanıklık gelir. Banyoda yer alan küvetlerin, banyo giderinin, lavabonun ya da klozetin tıkanması çok büyük sorunların başlangıcı anlamına gelmektedir. Bu sorunlar yaşandığında zaman kaybetmeden firmamız gibi profesyonellere ulaşarak yardım alınması şarttır.

Tıkanıklık giderme işlemleri eskisine göre çok daha kolay yapılıyor olsa da tıkanıklığın oluşmasına izin vermemek çok daha doğru bir adım olacaktır. Bunun gerçekleşebilmesi için de ev halkının banyo neden tıkanır sorusunun yanıtını çok iyi bilmesi gerekiyor.

Sabun ve Temizlik Malzemeleri Sebebiyle Banyo Tıkanıklığı

Kendi vücudunuzu ya da banyonuzu temizlerken sabun ve farklı temizlik malzemeleri kullanıyorsunuz. Meydana gelen banyo tıkanıklığı kullanılan bu malzemelerden kaynaklanabilmektedir. Bildiğiniz üzere sabunlar yağdan elde edilir. Boruların içerisine girdiğinde etrafa yapışan sabunlar bir süre sonra donar ve tıkanıklığa sebep olur.

Saç ve Kıl Artıkları Sebebiyle Banyo Tıkanıklığı

Banyo sırasında kadınlarda saç dökülmesi yoğun bir biçimde gözlemlenmektedir. Dökülen saçlar eğer toplanmazsa ve giderin içerisine yönelmesine izin verilirse bu durum tıkanıklığa yol açacaktır. Benzer bir durumda erkeklerin sakal tıraşı sonrasında da lavaboya kıllar gidecek ve bunlar tıkanıklığa sebep olacaktır.

Yapım Aşamasında Yapılan Hatalar Sebebiyle Banyo Tıkanıklığı

Evlerde su ve gider tesisatlarının kurulması binanın inşası aşamasında gerçekleşmektedir. Bu aşamada yapılan hatalar giderlerin rahatlıkla tıkanmasına sebep olabilir. İnşaat sırasında beton ya da diğer sert malzemelerim borulara dolması ya da borularda eğimin yanlış bir şekilde verilmesi tıkanıklığın başlıca sebeplerinden bir tanesi olmaktadır.

Tuvaletin Tıkanması Sebebiyle Banyo Tıkanıklığı

Banyolarda artık klozet kullanımı çok yaygın. Neredeyse tüm banyolarda klozetler bulunuyor. Klozetlerin giderleri bir noktada banyo gideri ile birleşmektedir. Eğer tuvalet giderleri peçeteler ya da farklı malzemeler sebebiyle tıkanmışsa bu durum banyonun da tıkanmasına sebep olabilmektedir. Bu da çok daha büyük bir sorun anlamına gelir.

Tıkanıklık Açmak İçin Hangi İşlemler Uygulanabilir?

Tıkanıklık problemleri ortaya çıktığında insanların aklına hemen tıkanan lavabo nasıl açılır ya da banyo gideri nasıl açılır soruları gelmektedir. Birçok insan hemen araştırmalarına başlayarak kendi imkânları ile tıkanıklıkların giderilmesi için çaba göstermeye başlarlar.

Yapılan araştırmalar sonrasında karbonat ve sirke karışımı kullanmak, kaynar su dökmek, elbise askısı kullanarak tıkanıklığa sebep olan malzemeleri çıkarmak ya da lavabo açıcı ağır kimyasallar dökerek tıkanıklığa sebep olan ürünlerin erimesini sağlamak gibi seçenekler ortaya çıkacaktır. İnsanlar zaman kaybetmeden bu yöntemleri denemeye başlayabilir.

Herkes tarafından tıkanıklığı açma amacıyla kullanılabilen bu yöntemler nadiren de olsa sorunu çözer. Ancak genellikle çok daha büyük problemlere yol açmaktadır.

Banyo Tıkanıklığını Neden Kendi İmkânlarınızla Açmaya Çalışmamalısınız?

Lavabo gideri ya da banyo gideri tıkanıklığı durumunda kendi başınıza uygulayacağınız işlemlerin olumlu sonuçlar verme ihtimali son derece düşüktür. İnsanların kendi imkânları ile gerçekleştireceği işlemlerin tesisata çok ciddi zararlar vereceğini unutmamak gerekir.

Karbonat sirke karışımı, kaynar su y da lavabo açıcı kullanıldığında mevcut borularda erimeler yaşanacaktır. Boruların belirli kısımlarından erimesi bu kısımlarda su ve artık madde kaçağına yol açar. Bunun ardından hem zemininizde hem de alt komşunuzun tavanında sararmalar ve kokular meydana gelecektir. Tam anlamıyla bir kriz anıdır ve kesinlikle kısa sürede çözülmesi gerekmektedir.

Elbise askısı, tornavida ya da bıçak gibi malzemeler ile tıkanıklığa sebep olan etmenlerin giderden uzaklaştırılması istenirse bu durumda da benzer sorunlar oluşur. Sert cisimler boruları kolayca deler. Bunun sonrasında az önce bahsettiğimiz sorunlar meydana gelecektir. Bu olaylar yaşandıktan sonra geri dönüş çok daha zor olur. Bu sebeple de tıkanıklık açma işlemleri profesyonellere bırakılmalıdır.

Banyo Tıkanıklığı Durumunda Ne Yapılması Gerekiyor?

Banyo gideri açma ve lavabo tıkanıklığı açma nasıl yapılır sorusunun yanıtını aramayı bırakıp firmamız gibi profesyonellerle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Her gün onlarca vatandaşımızım yardımına koşan firmamız sizler için de muhteşem bir hizmet sunacaktır. Tıkanıklığa sebep olan tüm etmenler firmamız tarafından ortadan kaldırılırken hiçbir bölgeye zarar verilmez ya da etraf kirletilmez.

Giderlerin açılması için ağır kimyasallara ya da sert malzemelere gerek yoktur. Bu aşamadaki tek ihtiyaç tıkanıklığın yerini noktasal olarak tespit eden ve ona direkt olarak müdahale şansı sunan makinelerdir. Firmamız en gelişmiş teknolojiye sahip makineleri kullanarak tıkanıklık sorunlarını kısa süre içerisinde ortadan kaldırmaktadır.

Banyo Tıkanıklığını Nasıl Açıyoruz?

Banyonuzda tıkanıklık sorunları ortaya çıktığında zaman kaybetmeden bizleri arıyorsunuz. Ekiplerimiz olabilecek en kısa süre içerisinde adreslerinize geliyor. Tabi ki yanımızda özel cihazlarımız da olurken hemen tıkanıklığın bulunduğu alana müdahale ediliyor. Burada banyonun tamamen boşaltılmasına ya da etrafın poşetlerle kaplanmasına gerek yoktur. Etrafa hiçbir zarar verilmeyecektir.

Tıkanıklık olan bölgelere salınan cihazlar hemen işini yapmaya başlar. Boruların içerisine kameralar salınır ve bu kameralardan giderleri tıkayan etmenler kısa süre içerisinde tespit edilir. Kameralar tıkanıklığı direkt olarak çalışanımıza gösterecek ve tıkanıklığa sebep olan malzemelere göre uygun yöntem seçilecektir.

Tıkanıklığa sebep olan etmenin ortadan kaldırılması için direkt olarak müdahale edilir. Özel cihazlar bu tıkanıklığa sebep olan malzemeleri çekerek oradan çıkaracak ve borunun çeperine temas dahi etmeyecektir. Bu sebeple de delinme problemleri yaşanmaz. Herhangi bir ağır kimyasalın boru içerisine salınması da söz konusu olmadığından erime problemleri ile karşılaşılmayacaktır.

Giderler tamamen açıldıktan sonra makineler giderin içerisinde çekilir ve çıkarılır. Bu işlemler sırasında etrafa su dahi sıçramayacaktır. Kesinlikle banyonun kirlenmesi ya da herhangi bir bölgenin kırılması gibi durumlar söz konusu olmaz. Yalnızca dakikalar içerisinde banyolarınız tekrar kullanıma hazır bir hale gelecektir.

Banyo Tıkanıklığında Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Firmamız tıkanıklık açma işlemlerinde son model cihazları kullanan nadir firmalardan bir tanesidir. Eski dönemden kalma nispeten amatör makinalar tesisata zarar verebilir ya da tam anlamıyla tıkanıklığı gidermeyebilir.

Firmamızın sunduğu kaliteli hizmet için talep ettiği ücretler çok düşük seviyelerdedir. Tıkanıklıkları açmak için kendi imkânlarınızı kullanıp tesisata zarar verdiğinizde ödemeniz gerekecek bedellerle kıyaslandığında yok denecek kadar azdır.

Siz de bu kusursuz hizmeti almak ve etrafa zarar vermeden tıkanıklık sorunlarından kurtulmak istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.