Tesisatçım

Şişli Petek Temizleme

...
Şişli Petek Temizleme
Şişli Petek Temizleme

Şişli petek bakımı hizmetleri firmamız tarafından verilmektedir. İki yılda bir yapılan petek temizliği sayesinde, yakıt faturalarınız düştüğü görülmüştür. Petek temizliği sayesinde, sisteminizin kullanım ömrü artacak ve çok daha iyi ısınacaksınız. Kombi ve petek fiyatlarının kullanım ömrü artacağından, iki yılda bir petek temizlemenin çok daha uyguna geldiğini fark edeceksiniz. Kalorifer peteklerinizi uygun aralılar ile temizletiniz.

Petekleriniz içerisinde olan temiz su sizlerin kış aylarında daha iyi ısınmanızı sağlayacaktır. Temiz petekler daha az kombi bakımına neden olmaktadır. Kalorifer tesisatlarında verimlilik ve az yakıt sarfiyatı önemlidir. Firmamızdan kalorifer petek temizleme hizmeti almak isterseniz, telefonlarımız sayesinde irtibata geçebilirsiniz.

Petek Temizleme İşlem Sıralaması

Firmamıza ulaşıp ev ve işyerlerinize Şişli petek temizliği için çağırdığınızda şu işlemler sırası ile yapılmaktadır:

-Firmamızın elemanları işyeri veya evinize geldiğinde kendisini tanıtarak, yapacağı işlemler hakkında ön bilgilendirme yapmaktadır.

-Kullandığınız ısıtma sistemleri ve cihazlar incelenip, sistemdeki kaçak ve arızalar tespit edilir.

-Kullanıcıya gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra petek temizleme makinasının kurulacağı yer belirlenir. Burası genellikle, rahat çalışılacak ve ev sahibinin rutin işlerini aksatmayacak bir yer olmaktadır. Çoğunluklar mutfak, balkon veya banyo seçilmektedir. Buralarda olan kollektör, havlupan veya petek yerinden sökülerek işlem başlanır.

-Bir işyerinde veya konutta çalışıldığından aşırı temiz ve saygılı olmaya çalışılır.

-Temizlik esnasında kullanılacak gider ızgara, klozet, wc veya lavaboya bağlanılır. Kirli suyu ortam kirletmeden uzaklaştırmak bu şekilde olmaktadır. Bağlantı için gerekli hortum uzunluğu, ilk keşif esnasında tespit edilmektedir.

-Temizlik için birinci aşamada üst boru ve içleri temizlenir. İkinci aşamada ise tesisat borularının alt kısımları temizlenir.

-Çift vakumlu yıkama sistemi sayesinde kombi ve peteklerde olabilen kir, çamur veya çeper oluşumu temizlenir.

-Sisteminizde bulunan kombiye uygun olan petek temizleme makinası kullanımı sağlanır. Basınç değeri 2 Bar’dan yüksek olan makineler kombilere zarar verebilir. Firmamız, öncelikle sisteminizi inceleyerek uygun petek temizleme makinesini seçmektedir.

-Temizliğimiz çoğunlukla 1-2 saat içerisinde bitirilir. En kısa sürede sisteminiz tekrar devreye alınarak ısınmanız sağlanır. Bu süre ile ilgili bilgilendirme sizlere işlemler başlamadan önce yapılmaktadır. Yoğun işletmelerde çok faklı saatlerde hizmet vererek, işleyişe engel olmadan petek temizliğini yapmaktayız.

Kalorifer tesisatının verimli çalışması sayesinde, ortam konforu sağlanabilmektedir. Sistemin verimli çalışması sayesinde yakıt sarfiyatı uygun seviyelerde kalacaktır. Sistemin verimliliğini seçilen kombi, borular, radyatörler ve dizayn etkilemektedir.

Şişli petek temizleme hizmetimiz sayesinde ısıtma sistemleri çok daha randımanlı çalışmaktadır. Kalorifer tesisatınız içerisinde zamanla oluşan yosun, kireç, pas, kir gibi birikintileri belirli aralıklar ile temizleyerek ısıtmada tasarruf sağlayabilirsiniz. Petek bakımı ile içerisi temizlenmiş sistemlerde dolaşım çok daha hızlı olmakta bu ise ısınmada verimlilik sağlamaktadır.

Temizleme işleminde kullanılan kimyasal seçimi ve petek temizleme makinesi seçimi uzman personelimi tarafından cihazlarınız ve ısıtma sisteminiz incelenerek belirlenmektedir. Yüksek basınçlı makineler ve uygun olmayan kimyasallar radyatör ve kombilerinize zarar verebilir. Bu işlemler esnasında petekleriniz yerinden sökülmez.

Radyatör Temizleme Aralıkları

Yakıt değişikliği yapıldıysa hemen petek temizliği olmalıdır. Yakıt değişikliğinde sistem bir yenilenme geçirmiş olduğundan bu esnada komple boru ve peteklerin temizliğinin yapılması daha doğru olmaktadır. Genel kabul iki yılda bir petek temizliği yapılmasıdır. Peteklerin temizlenme süresi kullanımına yani soğuk veya ılık bölgelere göre değişmektedir.

Petekleriniz içerisinde olan temiz su sizlerin kış aylarında daha iyi ısınmanızı sağlayacaktır. Temiz petekler daha az kombi bakımına neden olmaktadır. Kalorifer tesisatlarında verimlilik ve az yakıt sarfiyatı önemlidir. Radyatörlerin verimli çalışması için temizliği de önemli unsurlardan birisidir.

Evlerde veya işyerlerinde kullanılmakta olan radyatörler zamanla tortu birikimine sebep olmaktadır. Bu birikimi ısıtmada azalma veya faturalarda farklılaşma ile de anlayabiliriz. Tortu birikimi nedeni ile akışkan hızı azalarak dolaşım zorlaşır. Kalorifer sistemi içindeki dolaşım verimliliği doğrudan etkilemektedir. Tortu birikimi su sirkülasyonunu zorlaştırınca genellikle kombiye yükleniriz, bu ise faturaları kabartır. Petek temizliği sayesinde verim artışı sağlanabilmektedir.

Firmamızdan kalorifer petek temizleme hizmeti almak isterseniz, telefonlarımızdan 7/24 irtibata geçebilirsiniz. Şişli ve civarı hizmet vermekteyiz.

Isıtmada Verimlilik İçin Petek Temizliği

Kalorifer tesisatınızın tam randımanlı çalışması için tesisat temizliği önermekteyiz. Isıtma tesisatının içerisinde bulunan kalorifer peteklerinizi iki yılda bir temizleme kullanıcıların yararına olmaktadır. Petek temizliği neden yapılmalı? Petek temizliğinin yapılması bireysel bir tercih olsa da, doğalgaz faturalarında gözle görülür azalma olması için kombi ve peteklerin temizlenmesi gerekmektedir. Petek temizliği sayesinde verimli bir ısınma sağlanabilmektedir.

Yerden ısıtma sistemlerinde, peteklerin yerini zemindeki borular almaktadır. Yerden ısıtma sistemleri içerisindeki borularda ve kombilerinde biriken tortu, kireç ve petek temizleme makinası sayesinde hızlıca temizlenebilmektedir. Yerden ısıtma sistemleri de temizlenmektedir.

Petek temizleme makinası seçimi kadar içerisinde kullandığınız temizleme kimyasalı seçimi de önemlidir. Kullanılan kimyasal kalitesi ve petek temizleme makinasının sisteme uygun basınç ile çalışması dikkate alınmalıdır. Bu neden ile petek temizleme işlerini uzman personeller yapmalıdır. Evinizde emanet makine ve rastgele kimyasallar ile petek temizleme çalışması yapmanızın sizlere farklı sıkıntılar çıkartabileceğini göz ardı etmeyiniz. Şişli tesisat işlerinizde hizmetinizdeyiz. Müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek ayrıntılı bilgilendirme alabilirsiniz.