Tesisatçım

Ümraniye Su Tesisatçısı

...
Ümraniye Su Tesisatçısı
Ümraniye Su Tesisatçısı

Ümraniye su tesisatçısı olarak bina ve konutların su ile alakalı tüm tesisat işlemleri için hizmet veriyoruz. Binaların konutların su ihtiyaçları, oluşturulan farklı bir takım sistemler tarafından temin edilmektedir.

ümraniye su tesisatçısı su tesisatınnı kontrol ediyor

Su tesisatı, yapılan binalara döşenmiş olan su boruları aracılığı ile kaynaktan aktarılan temiz suyun kullanım sonrası arıtılma işlemini gerçekleştiren ve ardından doğaya gönderilmesini sağlayan otomatik sistemlerdir. 

Yapılan tüm ev ve binaların olmazsa olmaz, en önemli kısmı olan su tesisatının bakımı ve onarım işlemleri, ev ortamında herhangi bir su sızıntısı ya da su patlamasıyla karşılaşmamak için düzenli şekilde yapılmalıdır.

Her yapıda su tesisatı üç önemli işlevi mutlaka karşılıyor olmalıdır. Bunlardan ilk olanı besin tüketimi ve günlük hayatta kullanılan suyun kısa yoldan temin edilmesidir. İkincisi bu suyun konutun içerisine doğru biçimde dağıtılması işlemidir. Son olarak deterjan, organik atık ve bir takım eriyikler gibi pis atık suyun boşaltımı da çok önemlidir. Bu maddelerden birini bile aksatan su tesisatı, arıza vermiş demektir.

Konutun iç bölümlerine yerleştirilen su sistemi, iki ihtiyaca tam anlamıyla cevap vermek üzere tasarlanmaktadır. Bu iki ihtiyaç suyun konut içine dağıtılması ve pis suyun dışarı tahliye edilmesi işlemidir. Teknik terminoloji sisteminde temiz su, konuta yaşamı sürdürmek için ve çeşitli amaçlarla kullanılmak üzere ulaştırılan suya verilen isimdir. Kullanım ardından boşaltılması gereken, konutun dışına ulaştırılan su ise pis sudur.

Çok konut bulunan binalarda ise kolon sistemi mevcuttur. Temiz su, borular yardımıyla dairelere ve kısa süre içinde daire içlerine ulaştırılır. Bu sırada pis su ise dikey borularla dışarı atılır. Her bir dairede belirli bir giriş noktası bulunmaktadır. Suyun aktarılma işleminin gerçekleştiği her bir noktada, pis suyun boşaltıldığı kolona bağlanan bir boru bulunur. Çatı kısmından başlayarak en üst bölümden, bir bacaya benzeyen açıklık yardımıyla bu boru dışarıya bağlantılıdır.

Bu kurulan bağlantı, binada bulunan sifonların doğru biçimde çalışması ve boşaltılan atık suların taşkınlık yaparak geri yukarı çıkmasına engel olmak için pis suların dışarı atılması için gereklidir. Ayrıca bu bağlantının hava ve gazın boşaltılması işlemine de katkısı bulunur.

Klozet, banyo teknesi ve lavabo gibi su tesisatı bulunan alanlarda mutlaka su akışını kontrol edebilmek adına bir musluk bulunmalıdır. Bu musluğun biçimi neye benzerse benzesin, su akışını düzenlemek için bulunması elzemdir. Piyasada her bütçeye ve zevke göre musluk modeli bulmak mümkündür.

Zaman içerisinde musluk kullanıldıkça deforme olabilir ve musluk içinde bulunan contalar sorun çıkarabilir. Bu durum conta değiştirilerek çözülebilir. Bazı musluk bataryalara göze hitap eden estetik güzelliğe sahip olsa da tamir konusunda problem çıkaran tarz da olabilir.

Bu sebeple duvarın dış kısmına monte edilebilen musluk modelleri seçmek uzun vade açısından bakıldığında önemlidir. Aksi halde, herhangi bir arıza durumunda gereksiz yere fayans ya da duvar kırılabilir. Bu da ekstra masraf ve zahmet demektir.

Ümraniye Su Tesisatçısı Her Zaman En Doğru Seçim

Tesisat sisteminde oluşan arızanın doğru bir şekilde tespit edilmesi, sonrasından tamir aşamasının da daha az külfetli ve kolay olmasını sağlar. Ayrıca su tesisat sistemi kurulumu sırasında gereken özen gösterilmediğinde de ileri dönemde birçok beklenmedik tesisat arızasının oluşmasına sebep olacaktır.

Öyle ki standart kullanılması gereken parçalar kullanılsa bile, döşeme sırasında yapılan herhangi bir hata da kalıcı sorunlar oluşmasına neden olabilir.

Bir diğer problem ise tesisat ve tamirat için ekip çağırıldığında, daha önce olmayan ciddi hasarların meydana gelmesidir. Bu müşterinin en çok yakındığı nokta olmakla beraber, firma seçimine özen gösterilmesi gerektiğine işaret eden bir püf noktasıdır. Tamir, bakım ve onarım için profesyonel kişilerden yardım almak, sıhhi tesisat sisteminin ömrünü uzatan ve uzun vadede problem yaşanmasının önüne geçen etkenler arasındadır.

Ayrıca su tesisatında ki giderlere bilinçsiz şekilde kimyasal maddeler dökmek, yabancı cisimler atmak, tesisatın sonradan değiştirilme işlemi gibi durumlar da genel olarak tesisat sistemine zarar vermektedir.

Herkesin mutlaka hayatının bir anında mutlaka yolunun düştüğü ya da iletişim kurmak zorunda olduğu kişilerdir su tesisatçıları. İşyerlerinizde ve evlerinizde musluk tamiri, sifon tamiri, kalorifer tamiri, gider tıkanıklığı ya da sadece petek temizliği için bile tesisat ustasına ihtiyaç duyarsınız.

Sağlıklı bir su tesisatı, insanların su ihtiyacını sorunsuz karşılayabilmesi bakımından çok önemlidir. Ümraniye su tesisatçısı olarak tüm tesisat işlerinde profesyonel ekibimizle sıhhi tesisat işlemlerini son derece özenli ve kırmadan dökmeden sizler için hallediyoruz.

Yaşam alanınıza çağırdığınız ekibin, tesisat işlerinde düzgün işlem yaptığından emin olmak çok önemlidir. Çünkü piyasada bulunan pek çok tesisat firması işini baştan savma yapmakta ve sorunu çözmek yerine daha farklı sorunlar ortaya çıkararak işin sonunda hem zamandan hem de nakitten zarar etmenize neden olmaktadır.

Ümraniye su tesisatı hizmetlerimiz, müşteri memnuniyeti hedeflenerek kısa sürede tesisat sorunlarınızı çözmek üzerine kuruludur. Sürekli olarak tamirci ve tesisatçı beklemenin, ardından farklı sorunlar ortaya konulduğundan tüm bunlarla zaman kaybetmenin ve boğuşmanın ne kadar can sıkıcı olduğunun farkındayız. Bu yüzden firma olarak tüm ekip arkadaşlarımız özenle ve titizlikle, sorunlarınızı çok kısa süre içinde ve kırmadan dökmeden çözmeye odaklanarak çalışmaktadır.

Ümraniye mutfak servis ağına Tesisatçım.net web sitesinde bulunan iletişim bilgilerinden ulaşabilir ve evinizde, işyerinizde meydana gelen tüm tesisat işlemlerinizi kısa süre içinde, kaliteli ve emin ellere emanet edebilirsiniz. Uzun zamandır bu sektörde, kalitesini ispatlamış bir firma olan Ümraniye su tesisatçısı olarak fazladan masraf çıkarmadan, yaptığımız tüm bakım ve onarım işlemlerinde minimum fiyatlandırma politikası uyguluyoruz.

İstanbul içerisinde ikamet eden tüm müşterilerimizin tesisat problemlerini çok kısa sürede çözüyoruz. Sıhhi tesisat işlemleri, çoğu zaman insan sağlığını doğrudan etkiler ya da yaşam kalitesinin düşmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle oluşan problemleri bu işte uzman bir ekip yardımıyla çözmek oluşan maliyeti düşürdüğü gibi, sorunun kısa yoldan çözülmesi de zamandan kazandırır.