Tesisatçım

Beşiktaş Petek Temizleme

...
Beşiktaş Petek Temizleme
Beşiktaş Petek Temizleme

Kalorifer tesisatınız içerisinde zamanla oluşan yosun, kireç, pas, kir gibi birikintileri belirli aralıklar ile temizleyerek ısıtmada tasarruf sağlayabilirsiniz. Beşiktaş petek temizleme hizmetimiz sayesinde ısıtma sistemleri çok daha randımanlı çalışmaktadır.

Petek Temizleme Kimyasalı

Kullandığımız petek temizleme kimyasalı içerdiği bileşenleri sayesinde ısıtma tesisatınıza zarar vermez. Kireçten kaynaklanan çeper daralmasını önler. Petek temizleme makinası içerisinde kullanımı esnasında kokusu ile sizlere zarar vermez.

Tortu birikimi nedeni ile akışkan hızı azalarak sirkülasyonu zorlaşır. Evlerde veya işyerlerinde kullanılmakta olan radyatörler zamanla tortu birikimine sebep olmaktadır. Kalorifer sistemi içindeki sirkülasyon verimliliği doğrudan etkilemektedir. Tortu birikimi su sirkülasyonunu zorlaştırınca genellikle kombiye yükleniriz, bu ise faturaları kabartır. Petek temizliği sayesinde bazı durumlarda %40 ‘lara kadar verim artışı sağlanabilmektedir. Kimyasal ilacı uzman personelimiz seçmekte ve kullanmaktadır.

Petek temizleme makinası seçimi kadar içerisinde kullandığınız temizleme kimyasalı seçimi de önemlidir. Kalorifer tesisatının verimli çalışması sayesinde, ortam konforu sağlanabilmektedir. Sistemin verimli çalışması sayesinde yakıt sarfiyatı uygun seviyelerde kalacaktır. Sistemin verimliliğini seçilen kombi, borular, radyatörler ve yerleşim etkilemektedir. Petek verimliği için temizliği de önemli unsurlardan birisidir.

Yerde Isıtma Sistemlerinde Temizlik

Isıtma tesisatının içerisinde bulunan radyatörlerin temizliği yapılması kullanıcıların yararına olmaktadır. Petek temizliği neden yapılmalı? Petek temizliğinin yapılması bireysel bir tercih olsa da, doğalgaz faturalarında gözle görülür azalma olması için kombi ve peteklerin temizlenmesi gerekmektedir. Petek temizliği sayesinde verimli bir ısınma sağlanabilmektedir.

Petek kullanılmadan yapılan yerden ısıtma sistemlerinde de verimlilik artışı için belirli aralıklar ile temizlik yapılmalıdır. Burada peteklerin yerini zemindeki borular almaktadır. Yerden ısıtma sistemleri içerisindeki borularda ve kombilerinde biriken tortu, kireç ve petek temizleme makinası sayesinde hızlıca temizlenebilmektedir.

Yerden ısıtma sistemlerinde küçük çapta çokça borulama yapıldığından bu boruların çeper temizliği sistemin verimi için önemlidir. Yerden ısıtma sistemleri, radyatörlü sistemlere göre temizleme işlemlerine daha çok ihtiyaç duyabilmektedir. Enerji kaybına uğramamak ve konfor şartlarınızda değişiklik olmaması için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Temizleme İşlemi

Petek temizleme, tesisat temizleme, kombi bakımı gibi hizmetleri veren firmamız sizlere telefon kadar yakındır. Beşiktaş kalorifer tesisatı işlerinizde firmamızı tercih edebilirsiniz. Petek temizleme makinası ile her marka kombi ve döküm, metal, alüminyum radyatörleri, yerden ısıtma sistemlerini rahatlıkla temizleyebilmekteyiz. Beşiktaş petek temizliği hizmeti vermekteyiz.

Radyatörlerin içerisinde koruyucu yağ vardır. Petek temizleme esnasında koruyucu yağ tabakasına zarar verilmez, koruyucu yağ sistem içerisinde kalır. Petek temizleme ile bu yağ tabakasının sistemden uzaklaştırıldığı ve peteklerin bu nedenle korozyona uğradığı bilgileri yanlıştır. Peteklerin temizliği için yerinden sökülmemesi gereklidir. Kullanılan kimyasal kalitesi ve petek temizleme makinesinin sisteme uygun basınç ile çalışması dikkate alınmalıdır.

Temizleme işlerini genellikle 1,5-2 saat içerisinde tamamlayarak konut veya işyerinizden çıkmaktayız. Temizleme işlemi sayesinde ısıtma sistemini oluşturan tüm parçaların ömürleri uzamaktadır. Kombinizin veya peteklerin uzun ömürlü olması sayesinde çok daha az ısınma gideri ödersiniz. Petek temizleme işleri kombiyi sistemden ayırmadan yapılmaktadır. Temizleme servis hizmeti alırsanız sizler için daha da uygun fiyatlara gelebilir.

Sıcak aylarında birçok kişi kışa hazırlık yapmamaktadır. Eğer bunu sizler dikkate alırsanız, üşümeden ve sıra beklemeden kombi bakımı ile petek temizliğini yaptırabilirsiniz. Kış aylarında zor durumlarda kalmamanız için sizlere yaz veya bahar aylarında petek temizliği yapmanızı öneririz. Petek temizleme işlemi için bizlere müracaat edebilirsiniz. Uygun malzeme ve ekipmanlarımızla yıllar boyunca elde edilmiş tecrübe ile müşterilemize hizmet vermekteyiz. Petek temizleme makinesi seçimi sisteme göre yapılmalıdır. Kombi ve tesisat ile ilgili tüm sorunlarınızda çözüm ortağınız olmaktayız.

Peteklerin temizlenme süresi kullanımına ve iklim şartlarına göre değişmektedir. Genelde ise iki yılda bir petek temizliği yapılması önerilmektedir. Sisteminiz kömür ile çalışırken doğalgaza çevrildiyse, o yıl hemen petek temizliğini yaptırmalısınız. Beşiktaş kombi bakımı hizmeti içinde bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Kombi ve petek fiyatlarının seviyesini düşününce iki yılda bir petek temizlemenin çok daha uyguna geldiğini fark edeceksiniz. İki yılda bir yapılan petek temizliği sayesinde, yakıt faturalarınız daha makul seviyelerde olacaktır. Radyatörlerinizin ve sisteminizin kullanım ömrü artacak ve çok daha iyi ısınacaksınız.

Petekleriniz içerisinde olan temiz su sizlerin kış aylarında daha iyi ısınmanızı sağlayacaktır. Temiz petekler daha az kombi bakımına neden olmaktadır. Kalorifer tesisatlarında verimlilik ve az yakıt sarfiyatı önemlidir. Firmamızdan kalorifer petek temizliği hizmeti almak isterseniz, telefonlarımız sayesinde irtibata geçebilirsiniz.