Tesisatçım

Su Tesisatı Yenileme

...
Su Tesisatı Yenileme
Su Tesisatı Yenileme

Su tesisatı ev ve iş yerlerinde kullanım ömrünün uzun olması beklenen su boruları sistemidir. Kullanılan malzemeye ve yapılan işçiliğe göre su tesisatının kullanım süresi değişiklik gösterebilir. Kaliteli bir malzeme her ne kadar uzun ömürlü olsa da kalitesiz bir işçilikle kendisinden beklenenden daha kısa sürede sorun çıkarabilir. Bu yüzden kaliteli ve dayanıklı bir sıhhi tesisata sahip olmanın iki ana şartı kaliteli işçilik ve kaliteli üründür.

Kaliteli ürün kullanılarak mükemmel bir işçilik örneği sergilenen su tesisatları uzun ömürlü olurlar. Ancak kullanıcının yanlış kullanımından dolayı da bu kaliteli tesisatlarda da zaman zaman sorunlar görülebilir. Lavabo açmak için kullanılan kimyasallar, atık malzemelerin lavabodan gönderilmesi, tuvalet giderlerine tuvalet kağıdı yada ıslak mendil atılması gibi davranışlar sıhhi tesisatta tıkanmalara neden olabilir.

Binalardaki sıhhi tesisat temiz su tesisatı ve kirli su tesisatı diye ikiye ayrılmaktadır. Temiz su tesisatı lavabolardan giden suyun akması için kurulan sistemken, kirli su tesisatı da banyo ve tuvalet giderlerini temsil etmektedir. Her tesisat türünde de herşey dört dörtlük bir şekilde en iyi malzeme ile kurulmuş ve çok iyi şekilde kullanılmış olsa bile zaman içinde sıhhi tesisat elemanlarının tamamı yada bir bölümü deforme olabilir. Böyle durumlarda tıkanma, su kaçağı gibi olumsuz durumlar kaçınılmaz olabilir.

Bu sorunların çözülmesi için en iyi yöntem ise su tesisatını yenilemektir. Su tesisatı yenileme işlemi sadece tesisat sisteminin eskimesi yada bir bölümünün deforme olması durumlarında değil evin içinde yapılan başka tadilat işlemleri yapılmışken tesisatın da değişmesi istendiği durumlarda da gerçekleştirilebilir. Çünkü kullanılan bir evde kırma dökme işinin olması eşyalardan dolayı çok zordur. Bu yüzden birçok ev sahibi evlerinin bir bölümünü tadilat yaptırırken su tesisatını da değiştirmeyi tercih ederler. Çünkü evlerinde olan tadilattan bir kaç yıl sonra bile sıhhi tesisat işi yaptırdıklarında aynı sıkıntı ve temizlikleri tekrar yaşayacaklarını bilirler.

Su Tesisatı Yenileme Neden Gerekir?

Su tesisatı yenileme işinin en yaygın olarak ihtiyaç duyulduğu iki durum vardır. Bunlar tesisattaki tıkanıklık ve sızıntılardır. Bu iki durum arasında tıkanıklık sorunu tesisat içindeki yabancı maddenin çıkarılması ile giderilse de zaman içinde aynı durum tekrar yaşanabilir. Sızıntı sorunun tek çözümü ise fazla akit kaybetmeden sızıntının kaynağını bulup onarmaktır. Sıhhi tesisatlarda su kaçağı temel olarak iki yerden kaynaklanır.

Bunlardan birincisi ekleme yerlerindeki yapıştırıcının zaman içinde işlevini yitirerek suyu sızdırmasıdır. Örneğin özellikle mutfak lavabolarında evyenin mutfak tezgahına monte edildiği alanda kullanılan yapıştırıcı malzeme farklı kimyasalların kullanılmasından dolayı çıkabilir. Bu kimyasallar genellikle kireç sökücü, sihirli ve yağ çözücü gibi kimyasallardır. Böyle bir sorunla karşılaşıldığında sıhhi tesisatı tamir etmek için bir işleme gerek yoktur. Borulardaki kırıklık, çatlaklık ve delik gibi durumlarda ise sıhhi tesisat tamirine ihtiyaç vardır.

Su borularında kırıklık, çatlaklık yada delik olmasa bile bazı tesisatlarda yinede su sızıntısı olur. Bu sızıntılar ise çoğunlukla boruların bağlantı yerlerinde olmaktadır. Bağlantı yerlerinde su kaçağı tespiti sorunun çözülmesinin en büyük adımıdır. Özellikle kalitesiz işçilikten kaynaklanan bağlantılardan kaynaklı su sıkıntıları daha iyi bir işçilikle giderildikten sonra sorunsuz bir kullanım sağlar.

Su Tesisatı Yenileme İşlerinde Neden Biz?

Yazımızın en başında da belirttiğimiz gibi iyi bir sıhhi tesisatın temelinde kaliteli malzeme ve işçilik yatmaktadır. Sıhhi tesisat yenileme işlerinde kullanılacak ürünün kalitesi tamamen müşterinin tercihine bağlıdır. Ancak müşterinin işçilik konusunda yapacak çok bir şeyi yoktur. Burada her şey ustanın kabiliyetine ve işine olan saygısına bağlıdır. Müşteri, tesisatında çok kaliteli yada orta kaliteli bir ürünü tercih edebilir.Ancak ustaya her ne kadar kaliteli işçilik istediğini söylese de usta kendine hangisini yakıştırıyorsa onu yapacaktır. Biz işimize duyduğumuz saygıdan dolayı müşterilerimizin tüm işlerini kendi sorunumuzu çözer gibi davranarak hallediyoruz. İşimize olan saygımızdan dolayı her türlü tesisat işlerinde büyük bir titizlik gösteriyoruz.

Yılların vermiş olduğu tecrübe ile bünyemizde her zaman kaliteli işçiliğe sahip ustalar bulunduruyoruz. Ustalarımızı istihdam etmeden önce her türlü mülakat ve testlerini yapıyoruz. Böylece yaptığımız bütün işlerde  belli bir standarda sahibiz. Farklı ustalar farklı yerlerde çalışsalar bile ortaya çıkan işçilik birbirine çok yakındır. Çünkü çok iyi biliyoruz ki sıhhi tesisat konusunun iki ana şartından birisi kaliteli işçilikten geçmektedir.

Her türlü sıhhi tesisat yenileme, lavabo tıkanıklığı, tuvalet tıkanıklığı gibi işlemleriniz için müşteri destek servisimizi arayabilir ve ihtiyaçlarınız için bizden randevu alabilirsiniz.